English

Temperatura të ulëta, parashikimi i motit për këtë javë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Hakil Osmani nga metoalb për emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania tha se këtë javë moti do të jetë i qëndrueshëm por nga mesi i javës do të ketë reshje të pakta shiu dhe dëbore në zonat malore.

- Advertisement -

Ai bëri me dije se temperaturat do të jenë të ulëta, por do të rritën në fundjavë.

“Këtë javë do të ketë mot të qëndrueshëm. Do të ketë alternime e vranësira. Nga mesi i javës mund të ketë reshje të pakta shiu të izoluara e reshje dëbora në zonat malore.

Përsa i përket temperaturave të ajrit do të kemi një javë tipike dimërore, me minimumin që luhatet -5-(-4) gradë celsius në qytetet e zonave malore, ndërsa në fshatrat e thella.

Fundjave sjell një rënie të temperaturave të ajrit me 3 gradë celsius”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?