Tensionet në Kuvend, Saliu: Në kuadër të aksionit të ardhshëm opozitar

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Gëzim Saliu është shprehur se protesta e deputetëve të opozitës në Kuvend po organizohet në kuandër të aksionit opozitar që pritet të ndërmarrë opozita dhe që sipas tij mund të sjellë edhe protesta.

Komentet Saliu i bëri përmes një lidhjeje në Euronews Albania, ku tha se ish-kryeministri Berisha deri tani po organizon një elektrizim të bazës demokrate, por sipas tij, kjo nuk mjafton, pasi duhet të arrihet te elektorati gri.

Ai shtoi se nëse Berisha do të arrijë të bëjë një hapje të madhe të partisë, do të jetë mënyra e vetme për rikthimin në pushtet dhe nëse kjo nuk ndodh, atëherë sipas tij, do të ketë një rikonfirmim të maxhorancës.

- Advertisement -

“Sipas burimeve të mia, gjithçka po organizohet në kuadër të aksionit politik që do të ndërmarrë opozita, që do të sjellin edhe protesta të opozitës.

Nga ana tjetër, nuk duhet të harrojmë se një formë e angazhimit të opozitës në kushtet e tulatjes së madhe që kaloi në zgjedhjet e 14 majit, se duhet të jemi të qartë që ato zgjedhje e rrënuan aspiratën e opozitës për të sjellë një frymë tjetër.

Për të sjell pak ndryshim te militantët e partisë, te baza, janë pikërisht këto takime që bën doktori dhe këtë e arrin, arrin të elektrizojë bazën e PD. Por halli i opozitës është te elektorati gri që nuk e votojnë këtë opozitë, por as qeverinë.

Nëse do të shkohet drejt një hapjeje reale të PD, që unë besoj se Doktori mund ta kryej, megjithëse deri tani nuk e ka treguar… Por nëse nuk arrin ta bëjë, atëherë do të kemi një rikonfirmim të maxhorancës”, u shpreh Saliu.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Krenari të ngremë flamurin shqiptar në SHBA”, flet sherifi shqiptar nga New Jersey

Edhe në SHBA shqiptarët kanë festuar që në orët e para të mëngjesit Ditën e Pavarësisë. Gazetari Denion Ndrenika në një lidhje me Euronews Albania...

Borrell thirrje Kosovës dhe Serbisë nga selia e NATO-s: Zbatoni marrëveshjet!

Përfaqësuesi i lartë i BE-së, Josep Borrell, ka deklaruar se konflikti mes Kosovës dhe Serbisë do të jetë një nga pikat kyçe të diskutimit...

IGJEUM: Do të vijojë përkeqësimi i motit, reshje të dendura në Librazhd

Librazhdi ështe përfshirë nga reshje të dendura shiu që nuk pushojnë prej disa orësh dhe erëra të forta. Po kështu sipas parashikimit të IGJEUM...

TË FUNDIT

“Krenari të ngremë flamurin shqiptar në SHBA”, flet sherifi shqiptar nga New Jersey

Edhe në SHBA shqiptarët kanë festuar që në orët e para të mëngjesit Ditën e Pavarësisë. Gazetari Denion Ndrenika në një lidhje me Euronews Albania...

Borrell thirrje Kosovës dhe Serbisë nga selia e NATO-s: Zbatoni marrëveshjet!

Përfaqësuesi i lartë i BE-së, Josep Borrell, ka deklaruar se konflikti mes Kosovës dhe Serbisë do të jetë një nga pikat kyçe të diskutimit...

IGJEUM: Do të vijojë përkeqësimi i motit, reshje të dendura në Librazhd

Librazhdi ështe përfshirë nga reshje të dendura shiu që nuk pushojnë prej disa orësh dhe erëra të forta. Po kështu sipas parashikimit të IGJEUM...

Katër të vrarë nga sulmet ruse në ndërtesat e banimit në Ukrainë, thotë Kievi

Rusia i ka sulmuar një ndërtesë banimi dhe disa shtëpi private në Ukrainë të martën, duke i vrarë katër njerëz dhe plagosur pesë të...

1304 metra kuq e zi me origam, flet artistja që krijoi flamurin më të madh në botë

Artistja nga Kosova, Arbnora Fejza, emri i të cilës është shkruar tre herë në librin e rekordeve botërore Guinnes ne kuadrin e festes se...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×