Tensionet në Veri, Kodheli: Për faj të politikës, ndërkombëtarët po ndihmojnë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Zv. presidentja e Asamblesë Parlamentare në NATO, Mimi Kodheli tha në një intervistë për Euronews Albania se qetësia dhe mençuria me të cilën përfaqësuesit e lartë të politikës mbarëbotërore kanë folur njëzëri sa i takon situatës në Veri duhet admiruar.

Kodheli foli me po të njëjtën bindje si ndërkombëtarët se tensionet mund dhe duhet të evitohen.

“Mendoj që NATO në këtë rast dhe në përgjithësi si organizëm vazhdon të informohet në detaje për çka ndodh atje dhe sigurisht që ka rolin kryesor për aq kohë sa është misioni i vetëm sot i rëndësishëm prej të cilit benefitet e Kosovës, të Serbisë, të Shqipërisë dhe të rajonit kanë qenë më shumë se evidente,” – u shpreh ish-ministrja e Mbrojtjes.

- Advertisement -

Kodheli theksoi se të tilla konflikte ndodhin sepse palët e kanë të vështirë të merren vesh në tryezë.

“Ky gjithsesi mbetet një dështim i politikës në përgjithësi dhe i politikës së jashtme në mënyrë të veçantë, sa herë që ka konflikte të kësaj natyre apo të natyrave me përmasa më të mëdha,” – tha ajo.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Lihet në burg Klered Bozhanaj, avokati i tij kërkon ekspertim të gjendjes mendore

Gjykata e Tiranës ka lënë në burg 42-vjeçarin Klered Bozhanajn që tre ditë më parë plagosi me armë zjarri efektivin Edlir Alleshi. Në seancën për...

E rëndë! Plagoset me thikë një 33-vjeçar në Novoselë të Vlorës (emri)

Një 33-vjeçar është plagosur në Novoselë të Vlorës. Albano Mecorrapaj 33 vjec, është shoqëruar për në spitalin e Vlorës ku është futur menjëherë në...

Plagosi efektivin e policisë/ Klered Bozhanaj del para gjykatës

Ka nisur seanca për Klered Bozhanajn, 42-vjeçarin që plagosi efektivin e policisë Edlir Alleshi. Bëhet fjalë për ngjarjen e ndodhur në “Kinostudio”, në rrugën “Hysen...

TË FUNDIT

Lihet në burg Klered Bozhanaj, avokati i tij kërkon ekspertim të gjendjes mendore

Gjykata e Tiranës ka lënë në burg 42-vjeçarin Klered Bozhanajn që tre ditë më parë plagosi me armë zjarri efektivin Edlir Alleshi. Në seancën për...

E rëndë! Plagoset me thikë një 33-vjeçar në Novoselë të Vlorës (emri)

Një 33-vjeçar është plagosur në Novoselë të Vlorës. Albano Mecorrapaj 33 vjec, është shoqëruar për në spitalin e Vlorës ku është futur menjëherë në...

Plagosi efektivin e policisë/ Klered Bozhanaj del para gjykatës

Ka nisur seanca për Klered Bozhanajn, 42-vjeçarin që plagosi efektivin e policisë Edlir Alleshi. Bëhet fjalë për ngjarjen e ndodhur në “Kinostudio”, në rrugën “Hysen...

Komisionari i Bashkimit Evropian: Marrëdhënia tregtare BE-Kinë, shumë e pabalancuar

Komisionari i Bashkimit Evropian për Tregti, Valdis Dombrovskis, e ka konsideruar marrëdhënien tregtare të bllokut evropian me Kinën si “shumë të pabalancuar”, mirëpo e...

The end| Grabitën mallra me vlerë mbi 700 mijë lekë, arrestohen dy të rinjtë

Dy të rinj janë arrestuar për grabitjen me dhunë të disa ditëve më parë të një personi. Ata morën dy pako me këpucë dhe...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×