English

Tentoi t’i vidhte çantën pensionistes 73-vjeçare, arrestohet në flagrancë i riu

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një 34-vjeçar është arrestuar nga policia e Shkodrës, pasi tentoi t’i merrte me dhunë, çantën një shtetasje të moshuar 73-vjeçare.

- Advertisement -

I riu u ndalua në flagrancë, nga shërbimet e Patrullës së Përgjithshme, të planëzuara në shërbim në zonën ku autori tentoi vjedhjen e pensionistes.

Uniformat blu sekuestruan çantën me shumën e parave prej 5 500 lekë të rinj.

Materialet procedurale në ngarkim të tij i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Shkodër, për veprime të mëtejshme.

“Mesditën e sotme, punonjësit e Policisë të planëzuar me shërbim në terren, për goditjen e paligjshmërive dhe rritjen e parametrave të sigurisë, kanë konstatuar një shtetas që po tentonte t’i merrte me dhunë çantën një shtetaseje të moshuar.

Menjëherë kanë ndërhyrë shërbimet e Patrullës së Përgjithshme që ishin me shërbim në këtë zonë, për të parandaluar vjedhjen dhe për të vënë në pranga autorin.

Si rezultat i veprimeve të shpejta dhe profesionale është kapur në flagrancë dhe është vënë në pranga autori i dyshuar, shtetasi: E. T., 34 vjeç, banues në fshatin Rec, Malësi e Madhe.

Gjithashtu u sekuestrua çanta me 15 500 lekë të rinj, që mbante 73-vjeçarja (pensioniste)”, thuhet ën njoftimin e policisë.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?