English

Tërmet me magnitudë 5.1 në Greqi

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një tërmet me magnitudë 5.1 ballë i shkallës Rihter ka goditur rajonin Fokida të Greqisë, në orët e para të mëngjesit të së dielës.

- Advertisement -

Sipas Institutit Gjeodinamik, epiqendra e tërmetit ishte 12 km në jug të Desfinës, ndërsa thellësia 13.3 km, shkruajnë mediat greke.

Tërmeti është ndjerë veçanërisht në zonën e Atikës si dhe në shumë rajone të tjera të Greqisë.

Edhe banorët në qytetet Xylokastros, Galaksidi dhe Eratini raportuan se tërmeti ishte shumë i fortë.

Pas tërmetit, janë regjistruar disa pasgoditje, teksa deri më tani nuk raportohet për të lënduar në njerëz dhe dëme materiale.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×