“T’i fusin një shpullë gruas, nuk është problem për shqiptarët”-avokat Alimadhi

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Avokati Gentian Alimadhi  tha për “Good Morning Albanians” se duke punuar si avokat në Itali si është hasur me raste të ndryshme të dhunës së  burrave ndaj grave.

Ai tha se qasja e emigrantëve shqiptar ndaj dhunës është ndryshe nga ajo e çifteve italiane, pasi siç u shpreh ai “shqiptari s’e ka për gjë të qëllojë me shpullë gruan”.

“Unë bëj avokatin dhe kam edhe çështje keqtrajtimesh të grave. Duhet ta pranojmë. Është një keqinterpretim i ligjeve atje, me ligjet dhe kodet shqiptare.

- Advertisement -

Nëse për një shqiptar është normale t’i fusësh një shpullë gruas dhe nuk është problem, në Itali kjo është shumë e amplifikuar dhe nëse ajo grua ankohet dhe denoncon, dalin probleme shumë të rënda. Ajo nuk e di që ai mund të arrestohet, nuk e di që do kalojë te psikologu”,-tha për Euronews Albanians avokati Alimadhi.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Shkarkohet drejtori i burgut të Fushë-Krujës

Është shkarkuar drejtori i burgut të Fushë-Krujës, Durim Toska. Sipas burimeve, mësohet se Toska është shkarkuar nga ministri i Drejtësisë Ulsi Manja, me propozim të...

Iu bë atentat, ndërron jetë kushëriri Ardian Nikulaj. Gjendet makina e djegur

Ka ndërruar jetë në spital shënjetra e atentatit të mbrëmjes së sotme në Lezhë, Eno Nikulaj. Burime bëjnë me dije se policia ka gejtur një...

Vdekja e Lear Kurtit, Prençi: Sipas raportit, kishte dëmtime me mjete prerëse

Komisioneri kundër torturës te institucioni i Avokatit të Popullit, Ahmet Prençi, është shprehur se sipas raportit të mjekësisë ligjore, në trupin e Lear Kurtit,...

TË FUNDIT

Shkarkohet drejtori i burgut të Fushë-Krujës

Është shkarkuar drejtori i burgut të Fushë-Krujës, Durim Toska. Sipas burimeve, mësohet se Toska është shkarkuar nga ministri i Drejtësisë Ulsi Manja, me propozim të...

Iu bë atentat, ndërron jetë kushëriri Ardian Nikulaj. Gjendet makina e djegur

Ka ndërruar jetë në spital shënjetra e atentatit të mbrëmjes së sotme në Lezhë, Eno Nikulaj. Burime bëjnë me dije se policia ka gejtur një...

Vdekja e Lear Kurtit, Prençi: Sipas raportit, kishte dëmtime me mjete prerëse

Komisioneri kundër torturës te institucioni i Avokatit të Popullit, Ahmet Prençi, është shprehur se sipas raportit të mjekësisë ligjore, në trupin e Lear Kurtit,...

U qëllua me breshëri kallashnikovi nga një BMW, si ndodhi atentati ndaj Eno Nikulaj

Euronews Albania ka mësuar detaje të reja në lidhje me atentatin e rëndë të ndodhur mbrëmjen e kësaj të shtune në qytetin e Lezhës. Gazetari...

Avokati: S’do ta merrja asnjëherë në mbrojtje një vrasës gjakftohtë si Naim Musreli

Avokati Gentian Rumano refuzoi publikisht në emisionin “Review” në Euronews Albania që të merrte në mbrojtje një person si Naium Murseli, i cili organizoi...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×