English

Tre fëmijë të përfshirë në vrasjen e babait/ Deputeti: Shoqëri e dhunshme, lë pasoja

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputeti i Partisë Demokratike Dashnor Sula, ishte këtë të hënë i ftuar në Euronews Albania ku ka komentuar ngjarjen e rëndë të ndodhur në Durrës, ku tre fëmijët, vajza dhe dy djemtë e Pëllumb Metës u përfshinë në vrasjen e këtij të fundit.

- Advertisement -

Sula tha se në Shqipëri është krijuar një shoqëri e dhunshme. Ai tha se kjo situatë fillon që në kopshte, dhe përgjegjësi për ngjarje të tilla të rënda është edhe e gjithë shoqërisë pavarësisht se sipas tij “jo të gjithë mund të futen në një thes”, por duhen parë të gjitha hallkat e shoqërisë  të cilat sjellin të tilla probleme.

“Unë mendoj se gjërat nuk ndodhin rastësisht. Shoqëria duhet ti trajtojë që në fillim. Ju e keni parë që në kopshtet tona fëmijët dhunohen, janë gjera që lënë pasoja. Ne kopshte, shkollat 9-vjeçare, gjimnaze, në çdo fushë të jetës shoqëria duhet të ketë një përgjegjësi shumë të lartë të edukimit dhe kulturës që duhet të kultivohet. Përgjegjësia është e gjithë shoqërisë. Prandaj bota i kushton shumë rëndësi çdo hallke të institucioneve. Edhe në media, në botë ka kufizime se si trajtohen gjëra kaq të rënda”,-tha deputeti Sula.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×