Trondit animalistja: Kanibalët hanë më mirë se ne, mishi i njeriut ka më shumë shije

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Temë e diskutimit në emisionin “Goodmornings Albanian”, në Euronews, ishte trendi më i fundit në Tik Tok, “Dieta e luanit”. Një dietë e cila konsiston në konsumimin vetëm të mishit të gjitarëve për më shumë se 30 ditë. E ftuar në emision, ambientalistja dhe animalistja Jonida Çobani, tha se kjo është një formë kanibalizmi.

Ajo theksoi se diferenca midis një mishngrënësi dhe një kanibali është se ky i fundit ka shije më të mirë se njerëzit normal dhe shijon më shumë mishin e njeriut.

“Nuk e di po nuk e absorboj dot mendimin si mund të ushqehemi ne mbi dhimbjen dhe vuajtjen e një shpirti tjetër, si mund ne të marrim shpirtin e dikujt tjetër, kur shpirti yt është aq i vyer për ty. Kjo është një formë kanibalizmi. Nuk ka shumë diferencë, e vetmja diferencë është se kanibalët kanë më shumë shije se ne, dinë të hanë më mirë se ne. Në kuptimin që mishi i njeriut shijon më shumë. Kjo është diferenca midis mishngrënësve dhe kanibalëve”, tha dietologia.

- Advertisement -
- Advertisement -

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Përplasen trenat në Indi, 50 të vdekur dhe 300 të plagosur

Së paku 50 persona kanë vdekur dhe 300 janë shtruar në spital në Indi, pasi një tren me pasagjerë doli nga shinat dhe u...

Rikthehet për të 3-tin vit festivali operistik i tenorit me famë botërore Rame Lahaj

“RLIOF” quhet festivali i cili mban këtë vit edicionin e tij të tretë. Tenori me famë botërore Rame Lahaj do të rikthehet jo vetëm me...

Arrestimi i Sekretares së Përgjithshme të MSH, vjen reagimi i Ramës

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me arrestimin në flagrancë të Sekretares së Përgjithshme të Ministrisë së Shëndetësisë Joana Duro. Në turin e falenderimeve...

TË FUNDIT

Përplasen trenat në Indi, 50 të vdekur dhe 300 të plagosur

Së paku 50 persona kanë vdekur dhe 300 janë shtruar në spital në Indi, pasi një tren me pasagjerë doli nga shinat dhe u...

Rikthehet për të 3-tin vit festivali operistik i tenorit me famë botërore Rame Lahaj

“RLIOF” quhet festivali i cili mban këtë vit edicionin e tij të tretë. Tenori me famë botërore Rame Lahaj do të rikthehet jo vetëm me...

Arrestimi i Sekretares së Përgjithshme të MSH, vjen reagimi i Ramës

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me arrestimin në flagrancë të Sekretares së Përgjithshme të Ministrisë së Shëndetësisë Joana Duro. Në turin e falenderimeve...

Pas Sekretares së Përgjithshme, në pranga dhe një punonjëse tjetër e MSH

Pas sekretares së Përgjithshme, në pranga dhe një punonjëse tjetër e MSH. Mësohet se është arrestuar Laura Sheto. Ditën e sotme është arrestuar dhe sekretarja e...

“Ankohej e vajtonte”, Osmani flet pas takimit me Vuçiç: Nuk ishte takim negociues

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka folur pas takimit me Aleksandër Vuçiç në praninë e presidentit francez, Emmanuel Macron dhe kancelarit Olaf Scholz, në...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×