English

U miratua në Parlament, Presidenti Begaj dekreton ligjin për Amnistinë Penale

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Presidenti i Republikës Bajram Begaj ka dekretuar ligjin për Amnistinë Penale.

- Advertisement -

Amnistia Penale u miratua në Parlament më datë 4 prill me 110 vota pro, me konsensus mes maxhorancës dhe Rithemelimit, ndërkohë që u kundërshtua nga PD zyrtare.

PD zyrtare pretendoi se Amnistia favorizonte të korruptuarit e dënuar nga GJKKO dhe nuk përfshinte protestuesit kundër korrupsionit.

Njoftim për Shtyp:

Tiranë, më 09.04.2024

Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Bajram Begaj, firmosi sot dekretin nr. 139, datë 09.04.2024, “për shpalljen e ligjit nr. 33/2024 “Për dhënie amnistie”.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?