U tejkaluan pritshmëritë për protestën e 12 nëntorit, thotë Klevis Balliu

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Shefi Organizativ në Partinë Demokratike, Klevis Balliu thotë se protesta e 12 nëntorit, jo vetëm i arriti pritshmëritë, por i tejkaloi ato.

Në emisionin “Review” në Euronews Albania, Balliu nënvizoi se sinqeriteti dhe vërtetësia e kësaj opozite, është në një linjë me besimin e qytetarëve, që kjo qeveri duhet të largohet një orë e më parë

“Nuk janë arritur pritshmëritë tona, por janë tejkaluar. Jo vetëm pritshmëritë tona, por të shumë individëve, analistëve, gazetarëve, të cilët mbase me të drejtë mund të kishin dyshimet e tyre për mungesë pjesëmarrjeje, mungesë fryme, vërtetësie, sinqeriteti, sepse pa këto, ti nuk e mbush dot atë shesh.

- Advertisement -

Sinqeriteti dhe vërtetësia e kësaj opozite, është në një linjë me besimin e qytetarëve, që kjo qeveri duhet të largohet një orë e më parë. Në të kundërt ai shesh nuk mbushej”, theksoi ai.

Pas më shumë se dy orësh, përfundoi protesta kombëtare e opozitës. Në protestë pati 20 folës, ndër to kryedemokrati, Sali Berisha dhe kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta.

Të dy liderët, hodhën akuza në drejtim të kryeministrit Edi Rama, për shpopullimin e vendit, situatën ekonomike dhe korrupsionin.

Protesta, pas përfundimit të saj, u shoqërua me incidente. Gjithçka filloi pasi Berisha mbaroi fjalën e tij dhe protestuesve iu bë thirrje për të ndezur qirinj në shkallët e Kryeministrisë, në nder të personave që kanë humbur jetën në përplasjet me policinë.

Protestuesit çanë kordonin e policisë dhe hynë në oborrin e Kryeministrisë, ku hodhën bojë në dyert dhe dritaret e godinës.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Protesta e 6 dhjetorit, Meçe tregon synimin e Berishës dhe Ilir Metës

Analisti Arben Meçe, në një intervistë për Euronews Albania, tha se kreu i PD-së Sali Berisha dhe kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta,...

Australia mposht Danimarkën dhe kualifikohet, Franca humbet ndaj Tunizisë

Australia ka mposhtur Danimarkën me rezultatin 1-0 dhe është kualifikuar në fazën e 1/16 në Botërorin “Katar 2022”. Goli i vetëm në këtë sfidë u...

“Populli opozitar do të protestojë kundër padrejtësive”, Prençi: Ma thirr Çupin këtu

Ish-drejtori i emergjencave Shemsi Prençi, është shprehur se më 6 dhjetor populli do të ngrihet për të padrejtat që bëhen në vendin tonë. Në një...

TË FUNDIT

Protesta e 6 dhjetorit, Meçe tregon synimin e Berishës dhe Ilir Metës

Analisti Arben Meçe, në një intervistë për Euronews Albania, tha se kreu i PD-së Sali Berisha dhe kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta,...

Australia mposht Danimarkën dhe kualifikohet, Franca humbet ndaj Tunizisë

Australia ka mposhtur Danimarkën me rezultatin 1-0 dhe është kualifikuar në fazën e 1/16 në Botërorin “Katar 2022”. Goli i vetëm në këtë sfidë u...

“Populli opozitar do të protestojë kundër padrejtësive”, Prençi: Ma thirr Çupin këtu

Ish-drejtori i emergjencave Shemsi Prençi, është shprehur se më 6 dhjetor populli do të ngrihet për të padrejtat që bëhen në vendin tonë. Në një...

‘Ervis Martinaj krijoi organizatë’, Poli Hoxha: Duhet ndjekur pasuria e tij

Gazetari Poli Hoxha deklaroi se duhet ndjekur pasuria e Ervis Marinajt, në mënyrë që të hidhet dritë në lidhje me zhdukjen e të shumëkërkuarit. Në...

Nesër mblidhet komiteti ndër parlamentar Shqipëri-BE për stabilizim-asocimin

Në datat 1 dhe 2 dhjetor do të mblidhet në Bruksel, Komiteti ndër-parlamentar Shqipëri-BE për Stabilizim-Asocimin. Në rendin e ditës së kësaj mbledhje do të...Sondazh

Përmbytjet, a mendoni se duhet të shpallet Gjendja e Fatkeqësisë Natyrore?
×