U zgjodh kryetar bashkie, Halilaj: Jam njeri i rregullt, do mbetem djali i thjeshtë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Albert Halilaj, i cili është zgjedhur kreu i ri i Bashkisë së Kukës ka dhënë një intervistë për Euroneës Albania.

Ai ka falënderuar qytetarët kuksianë ndërsa u ka premtuar ulje të papunësisë, zhvillim ekonomik dhe promovim të turizmit.

Ai nuk bëri asnjë koment për kundërshtarin duke nënvizuar se fushta politike në Kukës ka qenë e qetë.

- Advertisement -

“Falenderoj të gjithë qytetarët e Kukësit për besimin që më kanë dhënë, për këtë përgjegjësi të madhe. U premtoj se do të jem i thjeshtë dhe do u vij në ndihmë të gjithë qytetarëve, lidhur me infrastrukturën, papunësinë, zhvillimin ekonomik, dhe promovimin e turizmit.

E njoh shumë mirë administratën, jam pranë çdo halli të qytetarëve. Për kundërshtarin tim kam vetëm një koment pozitiv, është e vetmja fushatë në Kukës që gjatë 30 viteve që nuk ka pas  asnjë incident. Qytetarët e Kukësit treguan vlera e mirësjellje. Ju kam premtuar qytetarëve, për uljen e papunësisë, turizmin dhe zhvillimin ekonomik. Politika duhet të kthejë sytë nga hallet e qytetarëve, nga njerëzit në nevojë. Falenderoj Ramën që më ka dhënë garancinë se do të jetë prezentë së bashku me qeverinë në katër vitet në vazhdim në Kukës.”-tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Zyrtarët rajonalë iranianë miratojnë kodin e rreptë të veshjes për nëpunëset civile

Mediat iraniane raportojnë se guvernatori i qytetit qendror, Qom, ka lëshuar një udhëzim i cili i detyron nëpunëset në zyrat qeveritare t’i përmbahen kodeve...

Protesta për vrasjen e Liridonës/ Aktivistja: Do dalim në terr të kërkojmë drejtësi

Luljeta Demolli, drejtoreshë te “Qendra Kosovare për studime gjinore”, ishte këtë të hënë e ftuar në Euronews Albania për të folur rreth ngjarjes tragjike...

Zgjedhjet në Serbi, Analisti: Vuçiç do vjedhë vota, do shpërthejnë protestat masive

Analisti Fatmir Sheholli ka parashikuar protesta masive pas zgjedhjeve në Serbi, që do të çojnë në rrëzimin e presidentit aktual Aleksandër Vuçiç nga pushteti. Përmes...

TË FUNDIT

Zyrtarët rajonalë iranianë miratojnë kodin e rreptë të veshjes për nëpunëset civile

Mediat iraniane raportojnë se guvernatori i qytetit qendror, Qom, ka lëshuar një udhëzim i cili i detyron nëpunëset në zyrat qeveritare t’i përmbahen kodeve...

Protesta për vrasjen e Liridonës/ Aktivistja: Do dalim në terr të kërkojmë drejtësi

Luljeta Demolli, drejtoreshë te “Qendra Kosovare për studime gjinore”, ishte këtë të hënë e ftuar në Euronews Albania për të folur rreth ngjarjes tragjike...

Zgjedhjet në Serbi, Analisti: Vuçiç do vjedhë vota, do shpërthejnë protestat masive

Analisti Fatmir Sheholli ka parashikuar protesta masive pas zgjedhjeve në Serbi, që do të çojnë në rrëzimin e presidentit aktual Aleksandër Vuçiç nga pushteti. Përmes...

Presidenti Duka për shortin në Itali: S’na ka falur njeri gjë, tentojmë gjithçka

Italia është një nga rivalët e Kombëtares sonë në “Euro 2024” dhe kjo e ka rritur interesin e mediave “axurre”. Presidenti i Federatës Shqiptare...

Akuzohen për falsifikim të dokumenteve, arrestohen dy zyrtarë në Kosovë

Policia e Kosovës njoftoi të hënën se i ka arrestuar dy zyrtarë të Qendrës për Regjistrim Civil në Obiliq, me inicialet I.M., dhe A.G.,nën...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×