English

Valencia frenon Realin e Madridit, 3 barazime në 5 javë për Ançelotin

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Reali i Madridit ka regjistruar një tjetër ndeshje pa fitore në kampionatin spanjoll, me Los Blancos të cilët në 5 javët e fundit kanë 3 barazime.

- Advertisement -

I fundit ishte ai ndaj Valencias mbrëmjen e së shtunës, me sfidën që u mbyll në shifrat 2-2. Një përballje që pas vërshëllimës së trefishtë regjistroi një përplasje mes futbollistësh, aty ku Bellingham u ndëshkua me karton të kuq.

Dy gabime në prapavijën madrilene bënë që vendësit të shënonin me Duro e Yaremchuk. Vinicius ngushtoi diferencën e golave, ndërsa ishte vetë braziliani i cili dhe në fraksionin e dytë riktheu ekuilibrat. Në fund të sfidës, madrilenët ishin në sulm, ndërsa gjyqtari i takimit i dha fund sfidës, me të besuarit e Ancelottit që shënuan, por gjithçka kishte përfunduar. Episod ky që çoi më tej në përplasjen mes lojtarëve dhe të kuqin e Bellingham.

Pavarësisht dy pikëve të lëna, Reali nuk rrezikon, ndërsa kryeson La Ligan. Të shtunën fitore regjistroi dhe Sevilla, e cila mposhti Sociedadin 3-2. El Nesyri ishte heroi i skuadrës me 1 dygolësh. Në ndeshjet e tjera, Rayo Vallecano barazoi me Cadiz 1-1 dhe Getafe me Las Palmas 3-3. Ivan Balliu luajti si titullar me Rayon, ndërsa u vlerësua me notën më të ulët 6.4, po aq sa sulmuesi De Tomas.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×