Valteri: Alibeaj nuk ekziston në PD, kryetar është Berisha

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-deputeti Halit Valteri u shpreh në një intervistë për Euronews Albania se aktualisht nuk ka një opozitë të fortë përballë qeverisë.

Valteri nënvizoi se Enkelejd Alibeaj nuk është kryetari i PD-së. Sipas tij mbështetjen e PD-së e ka Berisha, ndërsa Basha është kryetar i partisë nëse i referohemi dokumenteve.

“Kemi një opozitë nuk mendon përballjen me qeverinë. Çfarë ofrojnë këta më shumë? Kemi një opozitë pa program. Alibeaj nuk ekziston si personazh, kush e ka bërë kryetar Alibeajn. E ka vënë Gaz Bardhi kryetar. Sot kryetar është Sali Berisha që ka marrë bazën dhe është Lulzim Basha që figuron me dokumente”, u shpreh ai, teksa shtoi se Berisha nuk është e ardhmja.

- Advertisement -

Më tej ish-deputeti nënvizoi se është shumë vonë për një reformë territoriale.

“Unë mendoj që është vonë për një reformë territoriale, nuk ka kohë për një reformë territoriale dhe nuk ka vullnet nga palët”, tha ai.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kush do ta trashëgojë pasurinë marramendëse të Tina Turner

Tina Turner grumbulloi një vlerë neto marramendëse gjatë gjithë karrierës së saj mbresëlënëse përpara vdekjes së saj tronditëse më 24 maj në moshën 83-vjeçare. Këngëtarja...

Numërohen 71% e votave në Turqi, ja kush kryeson bindshëm

Me më shumë se 71% të votave të numëruara, presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan vazhdon të kryesojë kundërshtarin Kemal Kilicdaroglu në balotazhin e sotëm,...

Festa e qershive në Drobonik, fermerët: Prodhim i pakët por të kënaqur me çmimet

Qershitë, të parat fruta të pranverës, kanë një festë të posaçme në Drobonik të Beratit. Moti i keq nuk ka ndalur banorët dhe fermerët që...

TË FUNDIT

Kush do ta trashëgojë pasurinë marramendëse të Tina Turner

Tina Turner grumbulloi një vlerë neto marramendëse gjatë gjithë karrierës së saj mbresëlënëse përpara vdekjes së saj tronditëse më 24 maj në moshën 83-vjeçare. Këngëtarja...

Numërohen 71% e votave në Turqi, ja kush kryeson bindshëm

Me më shumë se 71% të votave të numëruara, presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan vazhdon të kryesojë kundërshtarin Kemal Kilicdaroglu në balotazhin e sotëm,...

Festa e qershive në Drobonik, fermerët: Prodhim i pakët por të kënaqur me çmimet

Qershitë, të parat fruta të pranverës, kanë një festë të posaçme në Drobonik të Beratit. Moti i keq nuk ka ndalur banorët dhe fermerët që...

A do e mbështesni Bashën për kreun e PD? Ja si përgjigjet deputeti Gështenja

Deputeti Lefter Gështenja, është shprehur se e gjithë opozita duhet të reflektojë për rezultatin e zgjedhjeve të 14 majit. I ftuar në Euronews Albania ai...

“Opozita u vetë-flijua”, Agim Baçi: Pse nuk i kërkon askush llogari Berishës

Analisti Agim Baçi teksa komentoi zgjedhjet lokale të 14 majit, ku fitoi PS, tha se opozita u vetë-flijua. I ftuar në Euronews Albania, ai theksoi...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×