English

Veliaj reagon pas protestës: S’mund të vijosh të djegësh, për të kompensuar votat

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka reaguar pas protestës së organizuar ditën e sotme (e mbështetur nga Rithemelimi) para godinës që ai drejton.

- Advertisement -

Reagimi i tij erdhi përmes një postimi në rrjetet sociale, ku ka publikuar edhe momentet e përplasjes e hedhjen e molotovit nga protestuesit drejt uniformave blu para bashkisë.

Veliaj thotë në reagimin e tij se skenat e ’97 nuk kanë vend në Tiranën e vitit 2024.

“Asllan Shyti shmangu djegien e kolegeve e te vetes! As e njoh, as me njeh. Shkoi ne pune me koleget e policise jashte, si koleget e bashkise brenda!

Nuk ka problem te protestosh dhe kur je pinjoll i Saliut e Fahriut qe e dogjen kete vend! E drejta jote!

Por ka shume problem kur kerkon te vazhdosh te djegesh per te kompesuar votat e protestuesit qe s’te mbeshtesin.

Ne Bashki punojne njerez qe nga koha e Kelmemdit e Brojkes. Policet gjithashtu kane qene e do jene te shtetit. Skenat e ’97 nuk kane vend ne Tiranen e 2024-es!

Asllanin e shoket i ruajti Zoti me ate reagim! Mirenjohje te gjitheve”, shkruan Veliaj.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×