Vendimi për Tahirin, avokati: 1% e të dënuarve mund të lirohen me këto kushte

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Temë e diskutimit në emisionin “Review” në Euronews Albania këtë të shtunë, ishte lirimi i ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri.

I ftuar në panel, avokati Jordan Daci, tha se nëse nuk do të ishte Tahiri, ky vendim nuk do të përbënte një lajm.

Ai theksoi se më pak se 1% e rasteve mund të marrin vendime të tilla për të vijuar pjesën e mbetur të burgimit në banesë.

- Advertisement -

“Nëse nuk do quhej Saimir Tahiri nuk do të përbënte lajm. Do përbënte lajm vetëm një gjë pasi kjo nuk është një gjë që ndodh përditë. Nëse dikush tjetër bën kërkesa të tilla nuk është se kaq e lehtë dhe e zakonshme të marrësh një pezullim të dënimit dhe vuajtjen e tij në shtëpi. Po ta marrësh me statistika duhet të jetë një përqindje shumë e vogël, më pak se 1 % e rasteve që mund të kenë marrë këtë lloj zgjidhjeje. Ose nuk kemi dëgjuar fare raste të tilla”, tha Daci.

 

LEXO GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Gjermania thirrje Serbisë: Tërhiqni trupat nga kufiri i Kosovës, pa vonesa

Ministrja e Jashtme e Gjermanisë, Annalena Baerbock, i ka bërë thirrje Serbisë që të reduktojë pa vonesa trupat ushtarake të dislokuara në afërsi të...

Chelsea synon Osimhen në janar, vështirësohet situata për Brojën

Ngjarja e fundit e regjistruar tek skuadra e Napolit ka krisur marrëdhënien me sulmuesin Victor Osimhen, ndërsa ky i fundit kërkohet me ngulm nga...

“Naiv kush e beson” Gazeta gjermane: Vuçiç po ndjek mësimet e marra nga Millosheviçi

Gazeta prestigjioze gjermane, “Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung” ka publikuar një shkrim në lidhje me situatën në Veri të Kosovës të titulluar “Lojëra serbe”. Në analizën e...

TË FUNDIT

Gjermania thirrje Serbisë: Tërhiqni trupat nga kufiri i Kosovës, pa vonesa

Ministrja e Jashtme e Gjermanisë, Annalena Baerbock, i ka bërë thirrje Serbisë që të reduktojë pa vonesa trupat ushtarake të dislokuara në afërsi të...

Chelsea synon Osimhen në janar, vështirësohet situata për Brojën

Ngjarja e fundit e regjistruar tek skuadra e Napolit ka krisur marrëdhënien me sulmuesin Victor Osimhen, ndërsa ky i fundit kërkohet me ngulm nga...

“Naiv kush e beson” Gazeta gjermane: Vuçiç po ndjek mësimet e marra nga Millosheviçi

Gazeta prestigjioze gjermane, “Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung” ka publikuar një shkrim në lidhje me situatën në Veri të Kosovës të titulluar “Lojëra serbe”. Në analizën e...

Projekti i BE për komunitetin rom, Veliaj: Histori suksesi, sot jetojnë me dinjitet

Tirana është shembull suksesi për integrimin e komunitetit rom dhe atij egjiptian. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj solli shembullin e mirë të kryeqytetit në...

“Kult Art” gjallëron Gjirokastrën, prezantohen punimet e 50 artizanëve

Ditët e trashëgimisë kulturore kanë gjallëruar Gjirokastrën gjatë fundjavës, duke tërhequr edhe turistë, të cilët në këto ditë vjeshte vazhdojnë të vizitojnë qytetin e...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×