English

Vendosi të freskohej në lumë gjatë piknikut, mbytet në sy të familjarëve shqiptari

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një 52-vjeçar shqiptar humbi tragjikisht jetën në Itali, pasi pasi u mbyt në ujërat e lumit Oglio, në provincën e Orziuonvi.

- Advertisement -

Agron Gjyla, 52-vjeç, humbi jetën në sy të miqve dhe familjarëve me të cilët kishte shkuar në breg të lumit për një piknik në zonën e Pedrerës.

52-vjeçari vendosi që pas drekës me familjarët të bënte një zhytje për t’u freskuar në lumë, duke kaluar urën e rrugës Provinciale dhe duke shkuar në bregun e Soncino.

Mediat italiane shkruajnë se menjëherë pasi u fut në ujërat e lumit, 52-vjeçari u zhyt dhe nuk doli më.

Të afërmit nxituan menjëherë të viheshin në ndihmë të 52-vjeçarit, duke mundur ta nxirrnin në breg.

Pavarësisht manovrave për ta kthyer në jetë dhe mbërritjes së helikopterit të urgjencës, shqiptari ndërroi jetë në ambientet e spitalit.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?