English

VIDEO| Di Maria shënon supergol nga goditja e dënimit në ndeshjen e Champions League

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Champions League është në raundin e gjashtë dhe të fundit në grupe. Këtë të martë u luajtën tetë ndeshjet që përmbyllën kualifikimet e 4 grupeve të para.

- Advertisement -

Benfika shënoi një fitore të rëndësishme përballë Salzburgut, me rezultatin 3-1.

Protagonist i ndeshjes ishte futbollisti argjentinas, Angel Di Maria, i cili shënoi një supergol nga goditja e këndit.

Fitorja i siguroi Benfikës vendin e tretë në grup, pozitë kjo e cila ia siguroi skuadrës portugeze Ligën e Evropës.

Gjithashtu vlen të theksohet se u mbyllën llogaritë e grupit B, me Arsenalin dhe PSV që kalojnë në 1/8, teksa Lens lë Sevillan jashtë Europës. Surpriza më e madhe ishte eliminimi dhe qëndrimi jashtë Evropës i Man United.

Nga grupi A kalojnë Bayern Munich dhe Copenhagen, teksa Galatasaray si i treti merr pjesë në play-off e Europa League.  Në grupin C, një biletë më tej e mori edhe Napoli, që u rendit pas Real Madrid. Braga kaloi në play off të Europa League.

Grupi D pa të parin Sociedadin, që la Interin në vendin e dytë pas barazimit 0-0 në Spanjë. Benfika kaloi në play-off e Europa League.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×