English

VIDEO| Momenti kur avioni rus rrëzohet dhe shpërthen në flakë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një avion ushtarak rus është rrëzuar gjatë ditës së sotme në rajonin e Belgorodit, në kufij me Ukrainën.

- Advertisement -

Ndërkohë që kanë dalë edhe pamjet e rrëzimit të avionit, sipas mediave të huaja, Ministria e Mbrojtjes e Moskës konfirmoi incidentin me avionin ushtarak Ilyushin Il-76.

Nga aksidenti raportohet se humbën jetën 74 personat që ishin në bord.

Një avioni rus me 74 persona në bord është rrëzuar ditën e sotme në rajonin e Belgorodit në kufi me Ukrainën. Sipas Ministrisë ruse të Mbrojtjes të cituar nga RIA Novosty, avioni mbante 65 të burgosur ukrainas për një shkëmbim të të burgosurve në rajon, gjashtë anëtarë të ekuipazhit dhe tre shoqërues.

Menjëherë pas rrëzimit në mënyrë të mistershme, avioni 72 tonë shpërtheu në flakë. Rajoni Belgorod pranë kufirit me Ukrainën ka parë disa incidente të sulmit me raketa nga ushtria ukrainase në muajt e fundit, me sulmin e fundit me raketa që vrau 25 njerëz.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?