Vllaznia largon trajnerin, Sedloski e mbyll me shkodranët, 3 fitore në 11 ndeshje

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Vargu i pankinave në Superligën Shqiptare vijon edhe pse sezoni futbollistik ka përfunduar, ndërsa ishte radha e Goce Sedloskit. Tekniku maqedonas nuk është më pjesë e Vllaznisë, ndërsa lajmi është konfirmuar në rrjetet sociale në faqen zyrtare të klubit.

49-vjeçari mori timonin e skuadrës në fillim të muajit prill, por duket se nuk i ka bindur drejtuesit për të vijuar më tej bashkëpunimin mes palëve.

Sedloski e drejtoi Vllaznisë për 11 ndeshje, në kupë dhe kampionat nga ku mundi të fitonte vetëm 3 prej tyre. 4 barazime dhe 4 humbje ishte më tej bilanci i skuadrës shkodrane nën drejtimin e 49-vjeçarit.

- Advertisement -

Sedloski e nisi mirë aventurën me Vllazninë, duke mposhtur në ndeshjen e parë Erzenin në shtëpi me rezultat 3-1, por më pas situata pati luhatje.

Kujtojmë se maqedonasi zëvendësoi në pankinë Mirel Josën, ndërsa puna e të dyve bëri që Vllaznia të kapë kupat e Evropës, ndërsa në javën e fundit mposhti Bylisin. Ndryshimi i trajnerëve në Superligën Shqiptare mbetet një traditë e pandryshueshme, ndërsa janë mbi 10 teknikë të cilët janë shkarkuar gjatë sezonin 2022-2023.

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Komisionari i Bashkimit Evropian: Marrëdhënia tregtare BE-Kinë, shumë e pabalancuar

Komisionari i Bashkimit Evropian për Tregti, Valdis Dombrovskis, e ka konsideruar marrëdhënien tregtare të bllokut evropian me Kinën si “shumë të pabalancuar”, mirëpo e...

The end| Grabitën mallra me vlerë mbi 700 mijë lekë, arrestohen dy të rinjtë

Dy të rinj janë arrestuar për grabitjen me dhunë të disa ditëve më parë të një personi. Ata morën dy pako me këpucë dhe...

Transportonin emigrantë të paligjshëm nga India, përfundojnë në pranga dy persona

Dy persona të cilët transportonin emigrantë të paligjshëm nga India kundrejt pagesave janë arrestuar këtë të shtunë nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Malësi...

TË FUNDIT

Komisionari i Bashkimit Evropian: Marrëdhënia tregtare BE-Kinë, shumë e pabalancuar

Komisionari i Bashkimit Evropian për Tregti, Valdis Dombrovskis, e ka konsideruar marrëdhënien tregtare të bllokut evropian me Kinën si “shumë të pabalancuar”, mirëpo e...

The end| Grabitën mallra me vlerë mbi 700 mijë lekë, arrestohen dy të rinjtë

Dy të rinj janë arrestuar për grabitjen me dhunë të disa ditëve më parë të një personi. Ata morën dy pako me këpucë dhe...

Transportonin emigrantë të paligjshëm nga India, përfundojnë në pranga dy persona

Dy persona të cilët transportonin emigrantë të paligjshëm nga India kundrejt pagesave janë arrestuar këtë të shtunë nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Malësi...

SHBA do ta furnizojë Ukrainën me raketa me rreze të gjatë

Presidenti amerikan, Joe Biden, planifikon të dërgojë në Ukrainë raketa me rreze të gjatë, për t’i ndihmuar Kievit në kundërofensivën kundër ushtrisë ruse, kanë...

Pretendonin se ishin Inuit për të përfituar fonde, 3 gratë akuzohen për mashtrim

Tre gra në Kanada janë akuzuar penalisht pasi dyshohet se pretendojnë se janë Inuit për të marrë përfitime nga organizatat indigjene. Sipas policisë, dy...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×