English

Vrasja në Kavajë, policia informacion zyrtar: Dyshohet se ka ndodhur për hakmarrje

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Policia ka dhënë informacion zyrtar në lidhje me vrasjen në Kavajë, ku është qëlluar me armë zjarri në kokë Arjan Gosa, vëllai i Edmond Gosës, i cili mbeti i vrarë në mars të këtij viti, pas  një konflikti me Sali Rexhën.

- Advertisement -

Mësohet se ngjarja ka ndodhur rreth orës 18.30, në lagjen Nr. 1, në Kavajë, në një lokal, ndërkohë që autori ende nuk është identifikuar.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë ndodhet në vendngjarje dhe vijon veprimet hetimore për sekuestrimin e provave me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorit.

Pista kryesore është ajo e hakmarrjes për ngjarjen e ndodhur në mars ku mbeti i vrarë vëllai i viktimës dhe Altin Rexha.

Armand Edmond Gosa humbi jetën në 29 Mars 2023 në Kavajë pasi u konfliktua me Altin Rexhën, ku edhe ky i fundit mbeti i vrarë. Gosa e goditi me thikë, ndërsa Rexha e qëlloi me armë. Si pasojë e plagëve që i shkaktuan njëri-tjetrit, të dy humbën jetën.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?