Vuçiç nga Tirana: Do pyes popullin, qeverinë dhe veten për sanksionet ndaj Rusisë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç tha se është në Samitin BE-Ballkani Perëndimor në Tiranë u fol për vendosjen e sanksioneve kundër Rusisë, ndërkohë që Serbia është i vetmi vend në rajon që nuk i ka zbatuar ato.

Kjo pikë ishte përfshirë edhe në deklaratën zyrtare dhe Vuçiç tha se nuk është e natyrshme që Serbia të bëhet pjesë e asaj politike për shkak të dëmit që do të pësonte nga futja e saj, shkruan Euronews Serbia.

“Unë thashë se ne kemi qëndrimin tonë, por që e kemi kuptuar mirë mesazhin e BE-së, e kam kuptuar shumë mirë dhe përmes diskutimit të tetë apo nëntë përfaqësuesve të BE-së sot”, tha ai. Vuçiç u shpreh se i është përgjigjur drejtpërdrejt në pyetjet e përfaqësuesve të BE-së dhe se ata nuk vendosin për këtë.

- Advertisement -

“Do të pyes njerëzit në Serbi, parlamentin dhe qeverinë e Serbisë, dhe do të pyes edhe pak veten”, tha ai.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

A do i kërkoni Bashës ndjesë publike për akuzat për paratë ruse? Përgjigjet Berisha

“Nëse ka njeri që ka mohuar dosjen ruse në mënyrë të fuqishme e të përsëritur ambasadorit dhe të dërguarit të SHBA ka qenë Sali...

Kremlini: SBBA e ka çelësin për t’i dhënë fund luftës në Ukrainë, por s’po e përdorë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, e ka çelësin për t’i dhënë fund luftës në Ukrainë, por nuk është i gatshëm...

“Rama është nisur te padrinoja”- Berisha: Shqipëria do shpërthejë nga fuqia qytetare

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha, deklaroi gjatë konferencës për shtyp këtë të premte se një revoltë e madhe qytetare ka përfshirë Tiranën dhe...

TË FUNDIT

A do i kërkoni Bashës ndjesë publike për akuzat për paratë ruse? Përgjigjet Berisha

“Nëse ka njeri që ka mohuar dosjen ruse në mënyrë të fuqishme e të përsëritur ambasadorit dhe të dërguarit të SHBA ka qenë Sali...

Kremlini: SBBA e ka çelësin për t’i dhënë fund luftës në Ukrainë, por s’po e përdorë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, e ka çelësin për t’i dhënë fund luftës në Ukrainë, por nuk është i gatshëm...

“Rama është nisur te padrinoja”- Berisha: Shqipëria do shpërthejë nga fuqia qytetare

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha, deklaroi gjatë konferencës për shtyp këtë të premte se një revoltë e madhe qytetare ka përfshirë Tiranën dhe...

Përjashtimi i deputetëve nga Kuvendi, Korreshi: S’ia mbyllin dot gojën opozitës

Sekretariati për Procedurat, Votimet dhe Etikën në Kuvend me tre vota pro e dy kundër përjashtoi për 10 ditë nga seancat plenare dhe komisionet...

Asteroidi “puth” tokën, ndër objektet që kanë kaluar më afër planetit ndonjëherë

Një asteroid i ka kaluar Tokës në një distancë shumë të afërt, madje më pranë dhe se disa satelitë. Asteroidi 2023 BU kaloi në fund të...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×