Zbardhet skenari i Lajçak/ Dimal Basha: Po nxjerr Vuçiç nga kriza

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Dimal Basha është shprehur se emisari Miroslav Lajçak ka mbajtur qëndrime të njëanshme në lidhje me Kosovën dhe Serbinë.

Në një intervistë për Euronews Albania, ai theksoi se Lajçak po mendon të nxjerrë nga kriza presidentin serb, Aleksandër Vuçiç dhe për këtë çmimin ta paguaj Kosova.

Ai nënvizoi se BE nuk duhet të jetë e njëanshëm kur ka dy shtete të barabarta.

- Advertisement -

“Lajçak ka mbajtur qëndrime të njëanshme dhe ka vendosur masa ndaj Kosovës jo ndaj Serbisë Unë mendoj se Lajçak po mendon ta nxjerrë nga kriza ku e ka fut veten  dhe çmimin për këtë të jetë Kosova. Ndërmjetësuesi mes Kosovës dhe Serbisë duhet të ishte i paanshëm. Puna jonë është që t’i njoftojmë të gjitha shtetet e Republikës së Kosovës për paanshmërinë e Lajçak. BE nuk duhet të jetë e njëanshëm kur ka dy shtete të barabarta”-tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Molliqaj: Jam kundër shpërnguljes dhe heqjes së serbëve nga Veriu, s’dua konflikt

Kryetari i PSD-së Dardan Molliqaj tha në një intervistë për Euronews Albania se dialogu mes Kosiovës dhe Serbisë është një çështje e padiskutueshme. Ai u...

Spahiu: Veriu mban me ujë dhe energji elektrike Kosovën, s’mund ta falim kurrsesi

Analisti Nexhmedin Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se Kosova nuk mund të falë kurrsesi Veriun duke qenë se ka resurset më...

Përballje emocionuese në Champions League, Dortmundi pret Milanin në Gjermani

Emocionet e Ligës së Kampionëve do të vijojnë edhe të mërkurën, ku 16 skuadra zbresin në fushën e lojës, mes tyre dhe kampionët në...

TË FUNDIT

Molliqaj: Jam kundër shpërnguljes dhe heqjes së serbëve nga Veriu, s’dua konflikt

Kryetari i PSD-së Dardan Molliqaj tha në një intervistë për Euronews Albania se dialogu mes Kosiovës dhe Serbisë është një çështje e padiskutueshme. Ai u...

Spahiu: Veriu mban me ujë dhe energji elektrike Kosovën, s’mund ta falim kurrsesi

Analisti Nexhmedin Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se Kosova nuk mund të falë kurrsesi Veriun duke qenë se ka resurset më...

Përballje emocionuese në Champions League, Dortmundi pret Milanin në Gjermani

Emocionet e Ligës së Kampionëve do të vijojnë edhe të mërkurën, ku 16 skuadra zbresin në fushën e lojës, mes tyre dhe kampionët në...

Çekia dhe Polonia rrisin kontrollet në kufi me Sllovakinë për shkak të emigrantëve

Republika e Çekisë dhe Polonia kanë ndërmarrë veprime të bashkërenduara më 3 tetor për rritjen e kontrolleve përgjatë kufijve të tyre me Sllovakinë, për...

Makina përplas 12-vjeçarin, largohet nga vendi i ngjarjes

Një aksident ka ndodhur, rreth orës 13:30, në aksin rrugor Fushë Krujë-Kamëz, ku një automjet ka përplasur një fëmijë të mitur të moshës 12-vjeçare. Policia...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×