Zbulohet porosia e veçantë që Berisha iu dha 7 kandidatëve të PD për Tiranën

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari i Euronews Albania, Ardit Hoxha tregoi se në takimin e thirrur nga Sali Berisha me 7 kandidatët e PD-së për Tiranën mungonte vetëm një prej tyre.

Ilir Alimehmeti mungonte për shkak se ishte i angazhuar në një studio televizive. Hoxha tha se qëllimi ishte i qartë, mobilizimi maksimal dhe thirrja e qytetarëve në protestën e 12 nëntorit.

Edhe më herët ishte bërë me dije se shtyrja e afatit të primareve ishte për të përqendruar të gjitha energjitë e opozitës në protestë.

- Advertisement -

“Mesazhi që zoti Berisha mbrëmë ka përcjellë te 6 kandidatët pjesëmarrës, por indirekt edhe te zoti Alimehmeti i cili e kishte ftesën për të marrë pjesë në këtë takim ka qenë mobilizimi për protestën dhe qëllimi për të sjellë sa më shumë qytetarë në bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’, duke filluar nga ora 15:00 e deri kur do të përfundojë,” – u shpreh Hoxha.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Ricchi e Poveri” koncert në Vlorë

"Ricchi e Poveri", grupi i famshëm i muzikës italiane të viteve ‘80 do të performojnë në Vlore. Hitet e njohura të grupit italian do...

E dashura që tradhtoi agjentin e FBI

Ish-e dashura e ish-zyrtarit të lartë të FBI, Charles McGonigal, Allison Guerriero, është ajo që ka ngritur në këmbë FBI dhe ka bërë që...

Mbi 50 të vdekur në dy aksidente në Pakistan

Më shumë se 50 persona kanë humbur jetën të dielën në dy aksidente të ndara në Pakistan. Të paktën 41 persona humbën jetën kur një...

TË FUNDIT

“Ricchi e Poveri” koncert në Vlorë

"Ricchi e Poveri", grupi i famshëm i muzikës italiane të viteve ‘80 do të performojnë në Vlore. Hitet e njohura të grupit italian do...

E dashura që tradhtoi agjentin e FBI

Ish-e dashura e ish-zyrtarit të lartë të FBI, Charles McGonigal, Allison Guerriero, është ajo që ka ngritur në këmbë FBI dhe ka bërë që...

Mbi 50 të vdekur në dy aksidente në Pakistan

Më shumë se 50 persona kanë humbur jetën të dielën në dy aksidente të ndara në Pakistan. Të paktën 41 persona humbën jetën kur një...

SHBA-BE kërcënojnë Kurtin: O paqe e përhershme, o kthim pas për Kosovën

Albanian Post ka siguruar një dokument disafaqësh që shpjegon me një gjuhë tejet të drejtpërdrejtë, ndarë në sektorë dhe pika konkrete, se çfarë saktësisht...

“Serbia njeh së shpejti Kosovën!” Ja kur arrihet marrëveshja përfundimtare

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nuk e sheh të nevojshëm krijimin e asociacionit të komunave me shumicë serbe, por është i gatshëm për të...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×