English

Zgjedhjet e vitit 2025, Pampuri: Në mars do kemi listën e kandidatëve

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Orjola Pampuri, deputete e Partisë Demokratike tha në një intervistë për Euronews Albania se PD është e hapur për  cilindo që ka kontribuar por  jo ata  që janë kundër linjës.

- Advertisement -

Ajo tregoi se PD po përgatitet për zgjedhjet e përgjithshme të vitit 2025 dhe në mars do ketë gati listën e kandidatëve për deputetë.

“Të kemi një mbështetje të SPAK për një drejtësi të pavarur që mund të ndërtojë një shtet dhe të jemi në një linjë aleatin tonë strategji që është SHBA. Këto janë kauzat për të cilat jemi këtu, ndaj të gjithë ata që e kanë derën të hapur nuk duhet të kenë korrupsion në kurriz, figura të pastra do ngjallin më shumë shpresë tek shqiptarët dhe do bëjnë një PD model për të nesërmen. Unë besoj se fundi i marsit ndoshta fillimi i prillit do kemi një listë kandidatësh të PD për zgjedhjet e ardhshme”, tha deputetja e PD.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?