Zyrtare/ Ja kush do të jetë në garë për kryetar bashkie në Tiranë në 14 maj

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Këtë javë, Barometri në Euronews Albania ka realizuar një sondazh mbi problematikat e Tiranës. Çfarë mendojnë qytetarët dhe cilat janë problematikat e kryeqytetit?

Përgjigjet e tyre për Barometrin, kanë qenë spontane.

Ndërkohë Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka zyrtarizuar kandidaturat dhe subjektet politike që garojnë për Bashkinë Tiranë.

- Advertisement -

Në një renditje rastësore kandidatët e zyrtarizuar për garën e Bashkisë Tiranë janë:

-Erion Veliaj për Partinë Socialiste

-Belind Këllici për Partinë Demokratike

-Lajla Përnaska për Partinë Drejtësi, Integrim dhe Unitet

-Roland Bejko për Partinë Demokratike

-Arlind Qori për partinë “Lëvizja Bashkë”

-Marko Dajti për partinë “Fronti i Majtë”

Sa i përket subjekteve politike të regjistruara në KQZ, janë:

-Aleanca Arbnore KOmbëtare

-Aleanca Liberale e Djathtë

-Bashkë Fitojmë

-Drejtësi, Integrim dhe Unitet

-Fryma e re Demokratike

-Lëvizja Bashkë

-Nisma Thurje

-Partia Agrare Ambjentaliste e Shqipërisë

-Partia Balli Kombëtar

-Partia Demokracia Sociale

-Partia Demokratike

-Partia Konservatore

-Partia Lëvizja e Legalitetit

-Partia Republikane Shqiptare

-Partia Socialdemokrate

-Partia Socialiste e Shqipërisë

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Tabakun e sulmuan deri të fëmijët”, Mëhilli përplaset me Açkën: Po më surprizon

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka tha se njerëzit prezent që shkaktuan tensionin pas mbledhjes së kryesisë së PD-së duhet të kenë pasur arsye...

“Çfarë duan këta njerëz?”, Açka flet për të “fortët” që rrethuan deputetët e PD

Deputetja Flutura Açka komentoi në emisionin Now në Euronews Albania përplasjen e ndodhur në mbledhjes së kryesisë së PD 2 ditë më parë. Ajo u...

Pacolli: Albin Kurti e ka refuzuar Ramën me arrogancë siç bën me ndërkombëtarët

Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli tha në emisionin Now në Euronews Albania se marrëdhëniet mes Kurtit  dhe Ramës kanë qenë gjithmonë irelevante. Sipas tij, Kurti...

TË FUNDIT

“Tabakun e sulmuan deri të fëmijët”, Mëhilli përplaset me Açkën: Po më surprizon

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka tha se njerëzit prezent që shkaktuan tensionin pas mbledhjes së kryesisë së PD-së duhet të kenë pasur arsye...

“Çfarë duan këta njerëz?”, Açka flet për të “fortët” që rrethuan deputetët e PD

Deputetja Flutura Açka komentoi në emisionin Now në Euronews Albania përplasjen e ndodhur në mbledhjes së kryesisë së PD 2 ditë më parë. Ajo u...

Pacolli: Albin Kurti e ka refuzuar Ramën me arrogancë siç bën me ndërkombëtarët

Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli tha në emisionin Now në Euronews Albania se marrëdhëniet mes Kurtit  dhe Ramës kanë qenë gjithmonë irelevante. Sipas tij, Kurti...

Ilda Zhulali: Edi Rama po dëmton Kosovën, ja si po e bën lojën e Serbisë

Ekspertja e çështjeve ndërkombëtare, Ilda Zhulali tha në “Now me Erla Mëhillin” se Edi Rama është duke e dëmtuar Kosovën me draft-statutin e propozuar...

600 km2 tokë nën ujë në Kherson, Ukraina hedh poshtë raportet për kundërofensivë

Qindra ukrainas u shpëtuan nga çatitë të enjten, dy ditë pasi ujërat nga një digë e madhe e thyer përmbytën fshatra, fusha dhe rrugë...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×