English

45 vite punë, qytetari: Marr 200 mijë lekë pension, vetëm për kafe me del

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një pensionist ka thënë për “Good Morning Albanians” se pensioni që ai merr i del vetëm për kafe. Para kamerave ai ka thënë se për 45 vite pune pensioni i tij është 200 mijë lekë të vjetra.

- Advertisement -

Ai tha se ndonëse ka punuar gjithë jetën, tashmë është i qetë sepse jeton me djalin dhe lë vetëm një pjesë shumë të vogël në banesën ku jeton me familjen dhe me  djalin, ky i fundit është ai që heq edhe shpenzimet më të mëdha të familjes.

“Unë marr pas 45 viteve punë 200 mijë lekë të vjetra. Shyqyr kemi fëmijët në shtëpi, lë shumë pak në shtëpi, pjesën tjetër e mbaj vetë se vetëm për kafe më del. Unë kryetar familje kam djalin, s’jam unë. Për mua do më mjaftonte ta kisha 300 mijë lekë pension. Qiranë, ujin, dritat, i paguan të gjitha djali”,-tha pensionisti për Euronews Albania.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?