48 orë paraburgim, kreu i federatës së Kosovës përfundon në spital pas arrestimit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Presidenti i federatës së futbollit në Kosovë është arrestuar. Agim Ademi i cili është edhe babai i këngëtarit të njohur Capital T. Sipas raportimit të gazetarit ai është i akuzuar për dy vepra penale, shpërdorim detyre dhe shmangie e tatimit.

Gazetari Leart Svelça ka thënë gjithashtu se presidenti i Federatës së Futbollit në  Kosovë pas arrestimit është shoqëruar në spital, pasi ka shfaqur probleme  me shëndetin, ndaj është shtruar në kirurgjinë torarkale.

“Agim Ademi, presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, dje me një urdhër nga prokuroria e Prishtinës, është vënë në mbajtje prej 48 orëve. Për momentin ai ndodhet në klinikën e qendrës universitare në Kosovë.

- Advertisement -

Pra ai është në spital, në kirurgjinë torarkale, por mbahet atje sepse menjëherë pas arrestimit të tij ka shfaqur probleme me shëndetin. Akuzat që rëndojnë mbi agim Ademin nga Prokuroria e Prishtinës, janë akuza për evazion fiskal dhe për keqpërdorim besimi. Pra bëhet fjalë për ikje nga tatimi dhe për shpërdorim besimi, dy akuza të cilat fillojnë me dënime nga gjoba deri në vite burgim”,-tha Gazetari Leart Svelça.

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Gjobë 100 mijë € fasonërisë, lihet në burg 46-vjeçari. Mohon akuzat: Punoj në gurore

Gjykata e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë "Arrest në burg" për Edmond Arapin, personi që porositi shpërthimin me tritol pranë një fasonërie në...

Çfarë po ndodh me euron? Monedha evropiane në pikiadë, kap rekordin historik

Monedha Europiane po bie në rënie të lirë, duke u këmbyer këtë të premte 108.4 lekë, në kursin e Bankës së Shqipërisë. Në të njëjtin...

Ish-drejtori i policisë: Kurti trim, do votohet dhe 10 vite të tjera! SHBA gaboi

Ish-drejtori i policisë, Shemsi Prençi tha në një intervistë për Euronews Albania se Albin Kurti edhe për 10 vite do jetë politikani më i...

TË FUNDIT

Gjobë 100 mijë € fasonërisë, lihet në burg 46-vjeçari. Mohon akuzat: Punoj në gurore

Gjykata e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë "Arrest në burg" për Edmond Arapin, personi që porositi shpërthimin me tritol pranë një fasonërie në...

Çfarë po ndodh me euron? Monedha evropiane në pikiadë, kap rekordin historik

Monedha Europiane po bie në rënie të lirë, duke u këmbyer këtë të premte 108.4 lekë, në kursin e Bankës së Shqipërisë. Në të njëjtin...

Ish-drejtori i policisë: Kurti trim, do votohet dhe 10 vite të tjera! SHBA gaboi

Ish-drejtori i policisë, Shemsi Prençi tha në një intervistë për Euronews Albania se Albin Kurti edhe për 10 vite do jetë politikani më i...

Del në ankand lapsi që Eva Braun i dhuroi Hitlerit, sa vlerësohet të shitet

Një laps i mbështjellë me pjesë argjendi që supozohet se i përkiste Adolf Hitlerit do të dalë në ankand në Belfast muajin e ardhshëm....

SPAK kërkon 4 vjet burg për gjyqtaren e Elbasanit

SPAK ka kërkuar dënimin me 4 vjet burg për gjyqtaren e Elbasanit Zamira Vyshka. Për shkak të gjykimit të shkurtuar i ulët 1/3 e dënimit...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×