“90% e bombolave të gazit shpërthejnë në mëngjes”- Kreu i Zjarrfikëses tregon arsyet

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Shpërthimi i bombolës së gazit mëngjesin e djeshëm, ishte fatal për një 84-vjeçare në Kuçovë.

Shpërthimi ishte aq i fuqishëm, saqë për pasojë është shembur një pjesë e banesës.

Alie Kosova humbi jetën (pasi ishte dhe e paralizuar) ndërsa Mustafa Kosova, 86 vjeç po trajtohet te Trauma në Tiranë.

- Advertisement -

Drejtori i Zjarrfikëses Tiranë, Shkëlqim Goxhaj tha në emisionin GoodMorning Albanians në Euronews Albania se duhet treguar shumë kujdes me bombolat e gazit sidomos në mëngjes.

Ai u shpreh se ambientet ku ndodhen pajisjet e gazit duhet të ajrosen në mëngjes ndërsa zgjidhja më  e mirë është vendosja e sinjalizuesit të gazit.

“Në orët e para të mëngjesit duhet treguar shumë kujdes. Le të jetë bombola edhe larg, nëse e ke lënë pajisjen hapur mund të ketë pasur rrjedhje gazi, duhet bërë ajrosja e gazit. Duhet edhe sinjalizuesi i gazit, që nuk kushtojnë dhe sinjalizojnë menjëherë nëse ka rrjedhje gazi, vendoset shumë afër pajisjes së gazit dhe nuk kushton më shumë se 10 euro. Kur shkon në këto ambiente, duhet bërë ajrimi dhe të mundohesh që të kenë kontakt me ambientin e jashtëm”, tha ai.

Teksa analizoi ngjarjen e rëndë në Kuçovë, Goxhau tha se bombola ka qenë e mbushur ditët e fundit dhe i gjithë gazi ka qenë në ajër në momentin e ndezjes së zjarrit, çka ka shkaktuar shpërthimin e fuqishëm.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Kur njerëzit besojnë më shumë SPAK se Zotin”, Dervishi: Kush duhet ta luftojë… 

Analisti Lutfi Dervishi komentoi gjetjet e Barometrit lidhur me perceptimin e korrupsionit në vend sipas të cilave janë 82.1% e qytetarëve që mendojnë se...

LISTA/ Pas Kongresit, Asambleja e PS votëbeson emrat e rinj të sekretariatit

Ditën e sotme, pas Kongersit të Jashtëzakonshëm të Partisë Socialiste, u mblodh edhe Asambleja Kombëtare e kësaj force politike. Mësohet se anëtarët e Asmblesë Kombëtare...

Aksident në “Elbasan-Librazhd”, 6 të plagosur, mes tyre një i mitur

6 persona janë plagosur në një aksident të shënuar të premten në aksin rrugor “Elbasan-Librazhd”. Policia tha se ngjarja ndodhi në fshatin Xibrakë, ku automjeti...

TË FUNDIT

“Kur njerëzit besojnë më shumë SPAK se Zotin”, Dervishi: Kush duhet ta luftojë… 

Analisti Lutfi Dervishi komentoi gjetjet e Barometrit lidhur me perceptimin e korrupsionit në vend sipas të cilave janë 82.1% e qytetarëve që mendojnë se...

LISTA/ Pas Kongresit, Asambleja e PS votëbeson emrat e rinj të sekretariatit

Ditën e sotme, pas Kongersit të Jashtëzakonshëm të Partisë Socialiste, u mblodh edhe Asambleja Kombëtare e kësaj force politike. Mësohet se anëtarët e Asmblesë Kombëtare...

Aksident në “Elbasan-Librazhd”, 6 të plagosur, mes tyre një i mitur

6 persona janë plagosur në një aksident të shënuar të premten në aksin rrugor “Elbasan-Librazhd”. Policia tha se ngjarja ndodhi në fshatin Xibrakë, ku automjeti...

“Më parë paguaje të gjitha hallkat”- Tela: Si jepet ryshfeti në kupolën qeverisëse

Gazetari Andi Tela është shprehur se ka ndryshuar mënyra e të bërit korrupsion në Shqipëri, gjatë viteve të fundit. Komentet Tela i bëri në “Barometri”...

Shtrenjtohen dekorimet e fundvitit, ekspertët: Rritje me 30% nga një vit më parë

Festave të fundvitit po i kushtet një rëndësi mjaftë e veçantë nga viti në vit. familjet shqiptare tashmë nuk e vënë fokusin vetëm tek...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×