“A e ndjeni rritjen e çmimeve?”, Blushi pyet live Koçin, si përgjigjet socialisti

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sekretari i Përgjithshëm të Partisë së Lirisë, Tedi Blushi e ka pyetur drejtëpërdrejt deputetin e PS Petro Koçi, se a është prekur nga rritja e çmimit të naftës dhe nga vjedhja që i është bërë nga afera e inceneratorëve.

Në një intervistë për Euronews Albania, Koçi iu përgjigj se protesta ishte në funksion të zgjedhjeve lokale ndërsa shtoi se opozita ende nuk është pastruar nga korrupsioni.

Pjesë nga debati:

- Advertisement -

Tedi Blushi: Po pres një përgjigje nga Koçi, nuk e di si e vlerëson ai  aferën e ineneratorëve, e ndjehet i vjedhur si taksapagues shqiptar e jo si politikan, a ndjeheni i vjedhur nga qeveria për një investim që nuk ekziston? A e ndjeni rritjen e çmimeve? A e ndjeni rritjen e naftës? A ndjeheni i vjedhur nga afera e inceneratorëve? Këto janë fakte

Petro Koçi: Mendoj se Tedi duhet të shkëputet nga roli i gazetarit kur bën politikanin. Këto pyetje i bën gazetarja në studio. Protesta ishte politike, ishte në funksion të zgjedhjeve që po vijnë. Problemi është se kemi  një opozitë që nuk është pastruar nga korrupsioni.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Dodik vizitë në Moskë në tetor: Putin është miku im më mirë, jam krenar që…

Kreu i serbëve të Bosnje Hercegovinës, Millorad Dodik ka deklaruar se në muajin tetor do të udhëtojë drejt Rusisë për të zhvilluar takime me...

Më shumë se gjysma e popullsisë së Karabakut largohet për në Armeni

Më shumë se 65 mijë armenë kanë ikur prej Nagorno-Karabakut për në Armeni, ka thënë të enjten Jerevani, teksa vazhdon eksodi në këtë rajon...

Kryesia e Partisë Demokratike përjashton 11 deputetë (Emrat)

Partia Demokratike ka njoftuar Kryesinë e Kuvendit në lidhje me listën përbërëse të deputetëve të saj. Në listën e përditësuar vihet re mungesa e 11...

TË FUNDIT

Dodik vizitë në Moskë në tetor: Putin është miku im më mirë, jam krenar që…

Kreu i serbëve të Bosnje Hercegovinës, Millorad Dodik ka deklaruar se në muajin tetor do të udhëtojë drejt Rusisë për të zhvilluar takime me...

Më shumë se gjysma e popullsisë së Karabakut largohet për në Armeni

Më shumë se 65 mijë armenë kanë ikur prej Nagorno-Karabakut për në Armeni, ka thënë të enjten Jerevani, teksa vazhdon eksodi në këtë rajon...

Kryesia e Partisë Demokratike përjashton 11 deputetë (Emrat)

Partia Demokratike ka njoftuar Kryesinë e Kuvendit në lidhje me listën përbërëse të deputetëve të saj. Në listën e përditësuar vihet re mungesa e 11...

Kurti: Nëse Serbia kalon pandëshkuar, do ta përsërisë krimin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i ka bërë thirrje Kuvendit të Kosovës për sanksionim dhe ndëshkim të Serbisë nga faktori ndërkombëtar për sulmin ndaj...

A do shtoj Shqipëria trupa ushtarakë në Kosovë? Rama: Shikoni filmin “Golda”

Kryeministri Edi Rama ishte këtë të enjte në një konferencë për mediat, ku i pyetur nëse Shqipëria si anëtare e NATO-s do të shtojë...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×