English

Agron Gjekmarkaj mund të përjashtohet nga PD? Gazetari: Çfarë po përgatit Basha

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Ardit Hoxha tha në “Now me Erla Mëhillin” se ditën e nesërme përveç mbledhjes së grupit parlamentar dhe mbledhjes së Konferencës së Kryetarëve, zhvillim interesant që pritet të ndodh është edhe mbledhja e kryesisë e Partisë Demokratike.

- Advertisement -

Sipas Gazetarit në këtë mbledhje pritet që të ketë edhe një kundërpërgjigje ndaj ngjarjeve të fundit që kanë ndodhru mes demokratëve. Ai tha se nuk mund të përjashtohet mundësia e përjashtimit nga Partia Demokratike e deputetit Agron Gjekmarkaj, pasi ky i fundit tashmë është edhe nënkryetar i “Rithemelimit”.

“Një zhvillim interesant është mbledhja e kryesisë së Partisë Demokratike zyrtare, të cilën zoti Basha e ka lajmëruar për tu mbledhur ditën e nesërme në orën 17:00.

Në rendin e ditës do jetë përveç procesit të organizimit të partisë, mbetet për t’u parë nëse do ketë një kundërpërgjigje për atë që ka ndodhur. Unë nuk do e përjashtoja mundësinë e përjashtimit të këtyre deputetëve si zoti Gjekmarkaj apo të tjerë figura të Partisë Demokratike, që tashmë i janë bashkuar Rithemelimit.

Ky mund të jetë edhe justifikimi, se një deputet që është nënkryetar i “Rithemelimit” nuk mund të jetë anëtar kryesie te Partia Demokratike zyrtare, por në kushtet kur të dyja këto forca politike mendojnë se janë Partia Demokratike, ata nuk janë vete ndërgjegjësuar”,-tha Ardit Hoxha.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?