English

Aksioni opozitar, “Rithemelimi” mbledh Këshillin Kombëtar

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

“Rithemelimi” ka mbledhur Këshillin Kombëtar, për të diskutuar vijimin e aksionit opozitar.

Më herët deputetët e PD-së, mbështetës të “Rithemelimit” dhe të grupit të Gazment Bardhit u mblodhën në selinë blu.

Opozita ka paralajmëruar përshkallëzim të aksionit opozitar në ditët në vijim, për të shkuar drejt një mosbindjeje civile.

- Advertisement -

Në datën 20 shkurt opozita ka thirru edhe një protestë Kombëtare, e para e këtij lloji pas një seri tubimesh përpara banesës së ish-kryeministrit Sali Berisha dhe përpara Parlamentit.

Data e zhvillimit të kësaj proteste përkon me përvjetorin e rrëzimit të bustit të diktatorit Enver Hoxha nga protestuesit.

Kujtojmë se drejtuesi i “Rithemelimit”, ish-kryeministri Sali Berisha, ndodhet në arrest shtëpie, lidhur me çështjen e privatizimit të ish-kompleksit Partizani.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×