English

Aktori nga Korça: Sot ka shumë shqiptarë që e marrin nusen për letra

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

“Nuse vetëm për letra” do të rivihet në skenë në teatrin e Korçës nga regjisori Leka Bungo. Në këtë vepër interpretojnë aktorë të mirënjohur por edhe të rinj dhe bëhet fjalë për një komedi ku trajtohen ngjarje reale.

- Advertisement -

Në rolet kryesore aktorët e mirënjohur të teatrit si Guri Koço, Zamira Kita, Astrit Hasani, Blerta Belliu e krah tyre edhe aktorët e rinj të talentuar ku Juxhin Plovishti vinte me rol kryesor, si edhe aktorët Franc Bregu, Kristi Baçe e Besfort Berberi.

Aktori nga Korça Franc Bregu, tha në emisionin GoodMorning Albanians në Euronews Albania se shfaqja sjell një pamje të realitetit, pasi sot ka shumë shqiptarë që e marrin nusen për letra.

“Në thelb është biznes, kështu që nuk ka asgjë imorale në këtë mes. Profesor Leka e ka parë, duke qenë vetë në kontakt me realitetin amerikan dhe e di se ç’ndodh atje për të marrë letrat. Është një ngjarje e jetuar. Edhe sot në kohët moderne ka shqiptarë dhe jo vetëm që marrin nuse vetëm për letra. Është shfaqje komedi, e gjitha me situata komike që shkaktojnë të qeshura”, tha aktori.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×