Alibeaj-Berishës: T’i çosh demokratët në një logo tjetër, kundër statutit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj tha pas përfundimit të mbledhjes së kryesisë dhe mbledhjes së grupit parlamentar se PD ka një kandidat, ndërsa kandidatët e tjerë janë me logo të tjera.

Alibeaj iu përgjigj Berishës teksa theksoi se të marrësh demokratë dhe t’i çosh në një parti që nuk ka këtë logo apo ngjyrë është kundër rregullave të statutit.

“PD nuk ka sesi të ketë 2 kandidatë, ka vetëm një kandidat, të tjerët mund të jenë nën logo të tjera, në parti të kundërta nga PD si PL apo PS le të themi. Të marrësh demokratë dhe t’i çosh në një parti që nuk ka këtë logo apo ngjyrë, unë besoj se sipas rregullave të statutit është e papajtueshme me pozicionin dhe qëndrimin e PD-së”, tha Alibeaj.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Transportonin emigrantë të paligjshëm nga India, përfundojnë në pranga dy persona

Dy persona të cilët transportonin emigrantë të paligjshëm nga India kundrejt pagesave janë arrestuar këtë të shtunë nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Malësi...

SHBA do ta furnizojë Ukrainën me raketa me rreze të gjatë

Presidenti amerikan, Joe Biden, planifikon të dërgojë në Ukrainë raketa me rreze të gjatë, për t’i ndihmuar Kievit në kundërofensivën kundër ushtrisë ruse, kanë...

Pretendonin se ishin Inuit për të përfituar fonde, 3 gratë akuzohen për mashtrim

Tre gra në Kanada janë akuzuar penalisht pasi dyshohet se pretendojnë se janë Inuit për të marrë përfitime nga organizatat indigjene. Sipas policisë, dy...

TË FUNDIT

Transportonin emigrantë të paligjshëm nga India, përfundojnë në pranga dy persona

Dy persona të cilët transportonin emigrantë të paligjshëm nga India kundrejt pagesave janë arrestuar këtë të shtunë nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Malësi...

SHBA do ta furnizojë Ukrainën me raketa me rreze të gjatë

Presidenti amerikan, Joe Biden, planifikon të dërgojë në Ukrainë raketa me rreze të gjatë, për t’i ndihmuar Kievit në kundërofensivën kundër ushtrisë ruse, kanë...

Pretendonin se ishin Inuit për të përfituar fonde, 3 gratë akuzohen për mashtrim

Tre gra në Kanada janë akuzuar penalisht pasi dyshohet se pretendojnë se janë Inuit për të marrë përfitime nga organizatat indigjene. Sipas policisë, dy...

Rishi Sunak diskuton të ndërmarrë masa më të rrepta kundër duhanit

Kryeministri britanik Rishi Sunak po mendon të prezantojë disa nga masat më të ashpra kundër pirjes së duhanit në botë për të parandaluar që...

EMRI| Lejoi daljen jashtë shtetit të personit në kërkim, arrestohet polici në Durrës

Gledis Lushi, oficeri i policisë 23-vjeçar me detyrë kontrollor në Stacionin e Policisë në Portin e Durrësi, është ndaluar këtë të shtunë nga Agjencia...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×