English

Enkelejd Alibeaj mbledh grupin e PD

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Enkelejd Alibeaj do të mbledhë grupin parlamentar të Partisë Demokratike.

- Advertisement -

Gazetari i Euronews Albania, Ardit Hoxha raportoi se mbledhja e grupit te PD prite të nisë në orën 16:30.

Më herët u zhvillua mbledhja e Kryesisë së PD, ku Sali Berisha foli për garën e primareve në Partinë Demokratike.

9 muaj e 10 ditë pas këtyre skenave në selinë blu, palët në Partinë Demokratike nisën këtë të martë përpjekjet për bashkim.

Edi Paloka dhe Gazment Bardhi janë dy të mandatuarit e dy grupimeve për të negociuar mundësitë dhe rrugët për bashkimin dhe daljen me kandidatë të përbashkët në zgjedhjet e ardhshme lokale.

Të dy qëndruan në takim kokë më kokë për rreth 90 minuta në një nga lokalet e Tiranës.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?