“Alibeaj s’do marrë asnjë Bashki”, gazetari parashikon zgjedhjet për grupimet e PD

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Gëzim Saliu, i ftuar në një lidhje direkte për Euronews Albania ka treguar pritshmëritë e tij për zgjedhjet e 14 majit sa i takon dy grupimeve të Partisë Demokratike.

Gazetari u shpreh se grupimi i Alibeajt i ka nisur shumë vonë përgatitjet për zgjedhjet dhe sipas tij, shanset që kandidatët e këtij grupimi të fitojnë ndonjë bashki janë tepër të ulta. Ndërsa sa i takon grupimit të përfaqësuar nga Sali Berisha, sipas Gëzim Saliut, kanë mundësi të fitojnë 18 apo 20 bashki.

“Në zgjedhje, unë nuk dua atë jem fatalist në parashikim ,por sipas meje kandidatët e zotit Alibeaj nëse hynë në formën siç janë prezantuar deri më tani nuk do të marrin asnjë bashki në zgjedhjet e 14 majit.

- Advertisement -

Sa i përket grupimit të zotit Berisha dhe mënyrën se si e ka trajtuar gatrën, vetëm nga aspekti se si e ka nisur përpunimin e terrenit që nga dhjetori e tani ka gati 4 muaj që bën takime të shpeshta edhe te kandidatët e dalë nga primarëve, mendoj se maksimumi që mund të shkojhë rithemelimi është 18 deri në 20 bashki që padyshim do të ishin një arritje për rithemelimin në formën si është dhe se si po futet në zgjedhje.

Ky do ishte një rezultat që do i jepte shumë mbështetje Sali Berishës”, tha gazetari Gëzim Saliu.

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Dobësim dhe solar, trajtimet që po bëhen këtë verë

Stina e verës është periudha kur të gjithë duam që të dukemi sa më mirë sidomos në pamjen e jashtme. Qendra estetike janë të tejmbushura...

Shqiptarja “shpallet” heroinë në Zvicër, i shpëton jetën fëmijës 4-vjeçar

Mediat zviceriane i kanë bërë jehonë rastit të një 34-vjeçareje me origjinë shqiptare e cila shpëtoi një fëmijë nga mbytja në një pishinë në...

“Burri ishte kundër!” Stilistja: Nuk donte që të hapja Instagram për djalin

Stilistja Enxhi Valteri tha në “Good Mornin Albanians” se ka vendosur të mos postojmë më foto të djalit të saj në Instagram. E ftuar për...

TË FUNDIT

Dobësim dhe solar, trajtimet që po bëhen këtë verë

Stina e verës është periudha kur të gjithë duam që të dukemi sa më mirë sidomos në pamjen e jashtme. Qendra estetike janë të tejmbushura...

Shqiptarja “shpallet” heroinë në Zvicër, i shpëton jetën fëmijës 4-vjeçar

Mediat zviceriane i kanë bërë jehonë rastit të një 34-vjeçareje me origjinë shqiptare e cila shpëtoi një fëmijë nga mbytja në një pishinë në...

“Burri ishte kundër!” Stilistja: Nuk donte që të hapja Instagram për djalin

Stilistja Enxhi Valteri tha në “Good Mornin Albanians” se ka vendosur të mos postojmë më foto të djalit të saj në Instagram. E ftuar për...

VIDEO| Momentet pasi siriani qëllon me thikë fëmijët në parkun e lojërave

Një ngjarje e rëndë ndodhi ditën e djeshme në qytetin e Annecy në juglindje të Francës. Një burrë i armatosur me një thikë sulmoi një...

Kujdes fëmijët, pedofilët gjenden dhe në Instagram

Instagram, faqja e njohur e rrjeteve sociale me më shumë se 1.3 miliardë përdorues, “ndihmon” të promovojë një rrjet të gjerë llogarish të dedikuara për...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×