“Mund të shtrojnë rrugët e Parisit, jo më Freskun”, Meta akuzon qeverinë për fondet

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ishte pasditen e kësaj të diele në një takim me qytetarët e zonës së Freskut në Tiranë. Nga atje ai akuzoi Bashkinë e Tiranës për shpërdorim të buxhetit të caktuar.

Sipas tij me buxhetin që ka marrë Tirana për katër vite mund të shtronte edhe rrugët e Parisit e jo më të Freskut. Sipas Metës, në këtë zonë të Tiranës, po hidhet asfalt vetëm për arsye elektorale.

“350 milionë euro është buxheti në vit në Bashkinë e Tiranës. 1.4 miliardë euro në një mandat, në 4 vjet. Edhe rrugët e Parisit do ishin bërë, jo më rrugët këtu të Freskut, të Qesarakës apo ku di unë. Po hidhet tani asfalt elektoral thjesht për të krijuar idenë se po bëhet punë.

- Advertisement -

Çfarë kuptimi ka kjo gjë? Kur bie një shi, s’ka as kanalizime s’ka asgjë. Boll e këto mashtrime. Boll me këto shpërdorime të taksave të qytetarëve të Tiranës. 14 maji është një ditë shumë e rëndësishme sepse në Tiranë e kudo në gjithë Shqipërinë do të kthehet llogaridhënia”, – tha Ilir Meta në takimin me qytetarët e Freskut.

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Norvegjia mbyll kufirin për makinat e regjistruara në Rusi

Autoritetet norvegjeze njoftuan se, me përjashtime të rralla, do të mbyllin kufirin për automjetet e regjistruara në Rusi në mesnatën e 2 tetorit, gjë...

Sveçla: Do kërkojmë ekstradimin e Radoiçiç dhe terroristëve të tjerë

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, thotë në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se autoritetet përgjegjëse, përmes partnerëve ndërkombëtarë, do të...

Dervishi zbërthen si nisi përplasja mes bandave të Laert Haxhiut dhe Aldo Bares

Gazetari Ferdinand Dervishi shpjegoi në emisionin “Review” në Euronews Albania se si nisi përplasja mes bandave kriminale të Aldo Bares dhe Laert Haxhiut. Ai tha...

TË FUNDIT

Norvegjia mbyll kufirin për makinat e regjistruara në Rusi

Autoritetet norvegjeze njoftuan se, me përjashtime të rralla, do të mbyllin kufirin për automjetet e regjistruara në Rusi në mesnatën e 2 tetorit, gjë...

Sveçla: Do kërkojmë ekstradimin e Radoiçiç dhe terroristëve të tjerë

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, thotë në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se autoritetet përgjegjëse, përmes partnerëve ndërkombëtarë, do të...

Dervishi zbërthen si nisi përplasja mes bandave të Laert Haxhiut dhe Aldo Bares

Gazetari Ferdinand Dervishi shpjegoi në emisionin “Review” në Euronews Albania se si nisi përplasja mes bandave kriminale të Aldo Bares dhe Laert Haxhiut. Ai tha...

Britania do t’i sigurojë NATO-s trupa për mbështetjen e Kosovës

Ministria e Mbrojtjes e Britanisë ka transferuar komandën e një batalioni të ushtrisë në NATO, në mënyrë që të mund të ofrojë mbështetje në...

Kush janë të penduarit që zbuluan krimet më të rënda në Shqipëri

Disa banda kriminale në Shqipëri janë zbërthyer falë rrëfimeve të të penduarve të drejtësisë. Emisioni Review në Euronews Albania bëri një bilanc të personave që...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×