Altin Rraklli: Kushti që Duka i ka vendosur trajnerit Sylvinho

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-futbollisti i Kombëtares, Altin Rraklli e konsideron pozitive faktin që kreu i FSHF-së, Armand Duka i ka vendisur trajnerit të ri, Sylvinho, që është kualifikimi në EURO 2024.

Në një intervistë për Euronews Albania, Rraklli u shpreh se nëse 48-vjeçari brazilian nuk e përballon presionin, është e kotë që ka ardhur.

“Kjo është gjëja më e mirë që ka bërë Duka në krahasim me të gjithë trajnerët e huaj që kanë ardhur në Shqipëri. Ky ka një kusht, ka një objektiv dhe nëse nuk e realizon atë objektiv, atëherë do ikësh. Më përpara nuk ka qenë kjo dhe është gjë e mirë që ka bërë Duka, sepse ne kemi ambicie dhe kemi objektivat tona.

- Advertisement -

Nëse nuk i realizon, duhet të ikësh. Futbolli është presion, si në lojë, si jashtë. Kërkon anën mendore, fizike, janë shumë aspekte që futbolli i kërkon nëse dëshiron të arrish rezultat. Edhe trajneri brazilian, nëse nuk e përballon dot presionin, e kotë që ka ardhur”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU














LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“E majta greke s’merret me Belerin”, Bibe: Mitsotakis kërkon vota, Rama po luan me..

Teksa ka mbajtur fjalimin e tij në Kongresin e Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama komentoi për herë të parë vendosjen e vetos nga ana...

Mediat britanike: Bandat shqiptare “oferta” për festa, 5 mijë £ për kalim në Angli

Emigrimi i paligjshëm i emigrantëve shqiptarë drejt Britanisë së Madhe vijon të jetë një problem. Shumë të rinj shqiptarë rrezikojnë jetën për të shkuar...

Filmi evropian i vitit/ Shpërndahen çmimet, triumfon “Anatomia e një rënieje”

Ishte filmi francez “Anatomia e një rënieje”, i Zhustin Triet, ai që dominoi në ceremoninë e Festivalit Evropian të Filmit në Berlin, që ka...





TË FUNDIT

“E majta greke s’merret me Belerin”, Bibe: Mitsotakis kërkon vota, Rama po luan me..

Teksa ka mbajtur fjalimin e tij në Kongresin e Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama komentoi për herë të parë vendosjen e vetos nga ana...

Mediat britanike: Bandat shqiptare “oferta” për festa, 5 mijë £ për kalim në Angli

Emigrimi i paligjshëm i emigrantëve shqiptarë drejt Britanisë së Madhe vijon të jetë një problem. Shumë të rinj shqiptarë rrezikojnë jetën për të shkuar...

Filmi evropian i vitit/ Shpërndahen çmimet, triumfon “Anatomia e një rënieje”

Ishte filmi francez “Anatomia e një rënieje”, i Zhustin Triet, ai që dominoi në ceremoninë e Festivalit Evropian të Filmit në Berlin, që ka...

SHBA, armatime Izraelit/ Shteti hebre mirëpret veton amerikane në KS

Administrata e presidentit Joe Biden ka përdorur autoritetin e emergjencës për t’i shitur Izraelit 14 mijë raketa tankesh pa aprovimin nga Kongresi. Ndërkohë, kryeministri...

Ukraina për zgjedhjet ruse: Votimet në territoret e pushtuara s’ do jenë të vlefshme

Qeveria ukrainase e ka shpallur “të pavlefshme” çdo përpjekje të Rusisë për të mbajtur zgjedhje në territoret e pushtuara të Ukrainës. Së fundmi, datat...






 








Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×