English

Analisti: Balla si Flamur Noka, as i afrohet Sandër Lleshaj

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Analisti Reldar Dedaj e ka krahasuar Taulant Ballën me Flamur Nokën, në kohën që ky i fundit u bë Ministër i Brendshëm.

- Advertisement -

I ftuar në emisionin “Noë” në Euroneës Albania, ai theksoi se nuk ndërtohen qeveritë me njërës të besuar dhe duke iu përkulur liderit.

Mes të tjerash, Dedaj theksoi se personi që doli përballë Edi Ramës ishte Sandër Lleshaj.

“Taulant Balla është si figura e Flamur Nokës kur erdhi në Ministri. Nuk ndërtohen qeveritë vetëm me të besuar dhe me njërëz që i janë përkulur liderit. Një ministër i Brendshëm duhet të ketë autoritet dhe përballë liderit. Unë nuk shoj që Balla të ketë autoritet përballë kryeministrit. I vetmi ministër që doli përballë Edi Rama, ishte Sandër Lleshaj dhe Fatmir Xhafaj. Këta po hanë kokat e njëri-tjetrit”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?