Analisti: Putin po kërkon krizë të re në Ballkan, Serbia po jep sinjale

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Analisti Albinot Maloku tha në një intervistë për Euronews Albania se Rusia po kërkon të krijojë një krizë të re në Ballkan dhe Serbia po i përgjigjet.

Sipas tij, pas sulmit në Banjskë BE duhet t’i kishte hequr sanksonet ndaj Kosovë që po bëhen pengesë në rrugëtimin e saj drejt integrimit.

“Pas Banjskës BE duhet të hiqet masat ndaj Kosovës që po e pengojnë në rrugëtimin e saj në BE. Vizita e sekretarit Stoltenberg është tregues i vullnetit të NATO për ruajtjen e stabilitetin në këtë pjesë të rajonit. Serbia tenton maksimalisht të ruajë neutralitetin me NATO-n dhe të vazhdojë strategjinë e vet të promovimin e miqësive që ka me Rusinë dhe Kinën”, tha ai.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Feja në vendin e punës, gjykata e BE-së: E drejtë e kujtdo të ndalojë veshjet fetare

Çdo administratë publike në Bashkimin Evropian mund të ndalojë punonjësit të veshin simbole fetare në vendin e punës. Vendimi erdhi nga Gjykata e Drejtësisë e...

Hamasi liron edhe 12 pengje të tjera, thotë Izraeli

Edhe 12 pengje të tjera të mbajtura në Rripin e Gazës, 10 izraelite dhe dy tajlandezë, janë liruar nga Hamasi - grupi radikal palestinez...

Stoltenberg: Ja ku dallojnë lufta në Ukrainë dhe ajo në Gazë

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të martën se ligji ndërkombëtar duhet të vlejë për çdo konflikt, por shtoi se lufta në...

TË FUNDIT

Feja në vendin e punës, gjykata e BE-së: E drejtë e kujtdo të ndalojë veshjet fetare

Çdo administratë publike në Bashkimin Evropian mund të ndalojë punonjësit të veshin simbole fetare në vendin e punës. Vendimi erdhi nga Gjykata e Drejtësisë e...

Hamasi liron edhe 12 pengje të tjera, thotë Izraeli

Edhe 12 pengje të tjera të mbajtura në Rripin e Gazës, 10 izraelite dhe dy tajlandezë, janë liruar nga Hamasi - grupi radikal palestinez...

Stoltenberg: Ja ku dallojnë lufta në Ukrainë dhe ajo në Gazë

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të martën se ligji ndërkombëtar duhet të vlejë për çdo konflikt, por shtoi se lufta në...

Vodhën rreth 1 kg flori, detaje të reja nga grabitja në argjendarinë në Kamëz

Detaje të reja kanë dalë nga grabitja e argjendarisë në Kamëz. Një nga autorët sipas dëshmisë së pronares ka pasur dialekt jugor, ndërsa kanë...

Kush është shqiptarja që u shpall mësuesja e vitit në Britaninë e Madhe

Mësuesja shqiptare Mimoza Baci është vlerësuar me titullin mësuesja e vitit në Mbretërinë e Bashkuar nga FETN (Rrjeti Tutorial i Arsimit të Mëtejshëm). Çmimi 'Mësuesi personal...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×