English

Argita pasardhëse e Berishës? Bejko: Gafë kur tha se ishte nga shtresa e mesme

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Pedagogu Roland Bejko është shprehur se prezenca e Argita Mallteze, e bija e Sali Berishës, kohët e fundit në PD, e ka dëmtuar këtë organizatë politike.

- Advertisement -

Në një intervistë për Euroneës Albania, ai theksoi se Malltezi është ‘non grata’ duke shtuar se nuk ka asnjë aktivitet politik të spikatu e se çdo gjë e ka fituar me emrin e babait.

Mes tjerash ai komentoi dhe deklaratën e saj ku tha se është shtresë e mesme, duke shtuar kjo është e pafalshme.

“Më vjen keq për Berishën sepse edhe unë jam rritur në PD . Kam qenë 20 vjeç kur kam hyrë në PD. Argita Malltezi, nuk thotë asgjë për mua. Prezenca e saj e ka dëmtuar dhe më shumë atë organizatë politike.

E shoh të pashpresë atë organizatë politike. Argita është ‘non grata’, ashtu siç është dhe babai i vet, e dyta nuk ka ndonjë  aktivitet të spikatur politik, e treta nuk ka fituar asgjë vetë në jetë, të gjithë i ka fituar me emrin e babait. Mund të jetë profesioniste shumë e mirë si pedagoge, por të dalësh të thuash se jam shtresë e mesme, i bie që unë jam në varfëri ekstreme. Kjo është një gafë e pafalshme”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×