English

Arjan Çani: Më 8 janar duhet të kishte viktima dhe të kishim heronj sot

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Arjan Çani thotë se më 8 janar, kur dy grupimet e Partisë Demokratike u përplasën në godinën e kësaj force politike, duhet të kishte viktima dhe heronj.

- Advertisement -

Në emisionin “Now” në Euronews Albania, Çani u shpreh se kishte arsye të mëdha që të ndodhte diçka e tillë.

“Unë do ta legjitimoja nëse do bëhej edhe më shumë se kaq. Për mendimin tim, nuk u bë ndonjë gjë e madhe, nuk pati as të plagosur rëndë, as të vrarë, asgjë. Pavarësisht se u duk sikur kishte përleshje, nuk kishte ndonjë gjë të madhe.

Arsyet duhet të ishin të tilla, në një vend normal që duhet të kishte patjetër viktima atje, të kishte heronj, ose viktima, nuk ka rëndësi. Fakti që nuk pati asgjë, më shumë mbetet një kronikë”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?