Arrestohet sekretarja e përgjithshme e Ministrisë së Shëndetësisë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Është arrestuar ditën e sotme sekretarja e përgjithshme e Ministrisë së Shëndetësisë, Joana Duro.

Burime për Euronews Albania bëjnë me dije se arrestimi i zyrtares së lartë është bërë  me urdhër të SPAK dhe ajo akuzohet për veprën penale të korrupsionit.

Rasti është hetuar nga vetë kreu i SPAK Altin Dumani

- Advertisement -

Detaje të reja pritet të mësohen në vijim se për cilin rast akuzohet zyrtarja. 

Megjithatë, akuzat ndaj këtij institucioni kanë qenë të shpeshta. Rasti i fundit ishte kallëzimi penal që bëri në SPAK, Kontrolli i Lartë i Shtetit për 10 zyrtarë të ministrisë së shëndetësisë për koncesionin të laboratorëve të spitaleve universitare, rajonale dhe atyre bashkiake të Sarandës dhe Lushnjes, si dhe për tenderin e blerjes së monitorëve për pacientët me Covid.

Gjithsesi, rasti për të cilët akuzohet sekretarja e përgjithshme, Joana Duro pritet ende të konfirmohet nga SPAK.

LEXONI GJITHASHTU: 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Plani B i Serbisë”? Ramabaja: Pas Kosovës, tensione në Mal të Zi dhe Bosnjë

Analisti Sadri Ramabaja tha në një intervistë për Euronews Albania se qëllimi i Serbisë pas aneksimit të një pjese të veriut të Kosovës, ishte...

Bie nga Kalaja e Rozafës, humb jetën turisti slloven

Një turist slloven ka humbur jetën aksidentalisht në Shkodër. Policia tha se ngjarja ndodhi rreth orës 19:00, ku shtetasi slloven Slatko Pasaliq, 65 vjeç, banues...

Një film nga Beyonce, filmi i bazuar në turneun e saj botëror

Këngëtarja Beyonce ka njoftuar realizimin e një projekti kinematografik. Filmi do të sjellë prapaskenat e turneut të saj më të suksesshëm të titulluar Rilindja. Turneu...

TË FUNDIT

“Plani B i Serbisë”? Ramabaja: Pas Kosovës, tensione në Mal të Zi dhe Bosnjë

Analisti Sadri Ramabaja tha në një intervistë për Euronews Albania se qëllimi i Serbisë pas aneksimit të një pjese të veriut të Kosovës, ishte...

Bie nga Kalaja e Rozafës, humb jetën turisti slloven

Një turist slloven ka humbur jetën aksidentalisht në Shkodër. Policia tha se ngjarja ndodhi rreth orës 19:00, ku shtetasi slloven Slatko Pasaliq, 65 vjeç, banues...

Një film nga Beyonce, filmi i bazuar në turneun e saj botëror

Këngëtarja Beyonce ka njoftuar realizimin e një projekti kinematografik. Filmi do të sjellë prapaskenat e turneut të saj më të suksesshëm të titulluar Rilindja. Turneu...

Enver Hoxhaj sulmon Vuçiç: Ka biografi paramilitari!

Enver Hoxhaj, deputet i PDK dhe ish-ministër i Jashtëm i Kosovës tha në një intervistë për Euronews Albania se Aleksandër Vuçiç ka qenë i...

13-vjeçarja kampione Evrope: Fundi i garës më emocionoi, u skuqa nga stresi

"Ishte shumë emocionuese, sidomos kur ishim në fund të garës. Në ato ndeshje unë bëhesha komplet e kuqe nga stresi." Këto janë fjalët e Kler...


 
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×