English

Autonomia spitalore, Kolovani: Të ardhurat s’do i kalojnë 30% të pagës së mjekëve

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Qeveria ka vënë në zbatim ligjin për autonominë spitalore, ligj që i hap rrugë privatizimit të spitaleve publike.

- Advertisement -

Ligji u miratua pak muaj më parë në Parlament, ndërkohë që qeveria ka bërë gati aktet nënligjore për zbatimin e tij.

Entela Kolovani, zv.ministre e Shëndetësisë tha në një intervistë për Euronews Albania se të ardhurat që do të përfitojnë mjekët nga kjo praktikë nuk do t’i kalojnë 30% të pagës së tyre bruto.

Ajo shpjegoi se spitalet dhe bordet spitalore do të jetë ato  që do të përllogarisin të ardhurat që kanë të drejtë të përfitojnë mjekët nga kjo e drejtë.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?