English

Avokati: Ahmetaj ka mundësi ta rrezikojë Edi Ramën, por s’do ta bëjë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Avokati Ermal Hamataj, i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania, është shprehur se ish-ministri Arben Ahmetaj ka mundësi të rrezikojë kryeministrin Edi Rama, por megjithatë nuk do ta bëjë.

- Advertisement -

Ai tha mes të tjerash, se Ahmetaj di shumë gjëra pasi ka qenë një nga bashkëpunëtorët më të ngushtë të Ramës.

Më tej ai shtoi se ky i fundit komunikon me ish-zëvendësin e tij.

“Jam i sigurt që Rama komunikon me Ahmetajn. Si Rama, si Ahmetaj na drejtohen ne dhe në fund jemi ne që e hamë. Këto janë konsum për ne. Këto katër vite janë shumë të vështira për të qenë pjesë e PS. Për mua si avokat Ahmetaj është i pafajshëm, s’kemi asnjë vendim që mua të më vërtetojë të kundërtën. Nuk shpallet i pafajshëm nga Gjykata, sepse këtu duhej bërë  një kokë turku dhe koka e turkut, duhet të ishte sa më lartë. Ahmetaj do të marrë mëkate që nuk i ka. Ahmetaj nuk bashkëpunon kurrë me drejtësinë.

Ahmetaj mund ta rrezikoj Ramën, por nuk do e bëjë. E ka mundësinë sepse është një nga personat që ka bashkëpunuar më shumë me Ramën”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?