English

Avokati: I ati mund t’i ketë hedhur vetë fëmijët dhe gruan në lumin e Bunës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një ngjarje e rëndë tronditi Shkodrën dhe vendin fundjavën që shkoi. Një nënë dhe tre fëmijët e saj dyshohet se janë mbytur në lumin e Bunës, ndërkohë që trupi i një prej vajzave të saj, 9 vjeçe është gjetur deri tani.

- Advertisement -

Motra e gruas pas njoftimit se ajo dhe 3 fëmijët janë zhdukur ka shkuar në policinë e Shkodrës dhe ka treguar se Alma Arrizi dhunohej barbarisht, bashkë me fëmijët e saj, nga bashkëshorti. Po ashtu në media janë publikuar edhe informacione lidhur me një tradhti nga ata e bashkëshortit te saj.

Avokati Gylsen Zhllima tha në emisionin GoodMorning Albanians në Euronews Albania se ngjarja e rëndë ka ende shumë pikëpyetje dhe nga duhen hetuar me detaje bisedat e fundit telefonike mes çiftit.

Sipas tij, nuk përjashtohet mundësia që në vendngjarje të ketë qenë bashkëshorti i viktimës që mund ti ketë hedhur vetë në lumë gruan dhe fëmijët e tij.

“Unë do ju jap një pistë tjetër si mendoj; nga lajmet pashë që fëmija i mitur kishte dëmtime, mos ka qenë vetë autori atje, ka bërë krimin dhe ka ikur, i ka shtyrë, pra dyshohet. Ka qenë i vetëm, në bashkëpunim? Çfarë ka ndodhur? Është një tragjedi familjare, por çfarë ka ndodhur realisht. Është vetëvrasje apo një vrasje e paramenduar, e mirorganizuar nga autori? Këto gjatë hetimeve do të shihen, duhet të hetohet gjithçka, jo vetëm një kallëzim i babait në komisariat”, tha avokati.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?