Avokati i Tahirit zbulon kushtin që plotësoi ish-ministri për lirimin

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një nga kushtet e veçanta që ka plotësuar ish-ministri Saimir Tahiri përballë gjykatës për t’u liruar është ai i babait që ka përgjegjësi prindërore për fëmijë të mitur.

Kështu deklaroi për “Review” në Euronews Albania, avokati i Tahirit, Dritan Jahaj. Ndër të tjera ai sqaroi se bashkëshortja e ish-ministrit të Brendshëm ka problematika shëndetësore që nuk e lejojnë të kujdeset për fëmijën.

“Si kërkesë, gjykata nuk merr më shumë se 1 muaj për ta shqyrtuar sepse është një kërkesë shumë e thjeshtë për t’u vlerësuar, por realisht gjykata nga momenti që ne e kemi depozituar si kërkesë dhe deri dje që është marrë vendimi kanë kaluar 6 muaj,” – u shpreh Jahaj.

- Advertisement -

Sipas tij, vetëm për të qenë e sigurt në të gjitha pretendimet që janë ngritur gjykata ka bërë një vlerësim shterues që ka marrë më shumë kohë se çdo merrte për të burgosurit e tjerë.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Gjermania thirrje Serbisë: Tërhiqni trupat nga kufiri i Kosovës, pa vonesa

Ministrja e Jashtme e Gjermanisë, Annalena Baerbock, i ka bërë thirrje Serbisë që të reduktojë pa vonesa trupat ushtarake të dislokuara në afërsi të...

Chelsea synon Osimhen në janar, vështirësohet situata për Brojën

Ngjarja e fundit e regjistruar tek skuadra e Napolit ka krisur marrëdhënien me sulmuesin Victor Osimhen, ndërsa ky i fundit kërkohet me ngulm nga...

“Naiv kush e beson” Gazeta gjermane: Vuçiç po ndjek mësimet e marra nga Millosheviçi

Gazeta prestigjioze gjermane, “Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung” ka publikuar një shkrim në lidhje me situatën në Veri të Kosovës të titulluar “Lojëra serbe”. Në analizën e...

TË FUNDIT

Gjermania thirrje Serbisë: Tërhiqni trupat nga kufiri i Kosovës, pa vonesa

Ministrja e Jashtme e Gjermanisë, Annalena Baerbock, i ka bërë thirrje Serbisë që të reduktojë pa vonesa trupat ushtarake të dislokuara në afërsi të...

Chelsea synon Osimhen në janar, vështirësohet situata për Brojën

Ngjarja e fundit e regjistruar tek skuadra e Napolit ka krisur marrëdhënien me sulmuesin Victor Osimhen, ndërsa ky i fundit kërkohet me ngulm nga...

“Naiv kush e beson” Gazeta gjermane: Vuçiç po ndjek mësimet e marra nga Millosheviçi

Gazeta prestigjioze gjermane, “Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung” ka publikuar një shkrim në lidhje me situatën në Veri të Kosovës të titulluar “Lojëra serbe”. Në analizën e...

Projekti i BE për komunitetin rom, Veliaj: Histori suksesi, sot jetojnë me dinjitet

Tirana është shembull suksesi për integrimin e komunitetit rom dhe atij egjiptian. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj solli shembullin e mirë të kryeqytetit në...

“Kult Art” gjallëron Gjirokastrën, prezantohen punimet e 50 artizanëve

Ditët e trashëgimisë kulturore kanë gjallëruar Gjirokastrën gjatë fundjavës, duke tërhequr edhe turistë, të cilët në këto ditë vjeshte vazhdojnë të vizitojnë qytetin e...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×