English

Balla: Meta ka qenë gjithmonë me Berishën, edhe kur qeveriste me ne

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaroi se kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka qenë gjithmonë bashkë me kryedemokratin Sali Berisha.

- Advertisement -

Në një deklaratë për mediat, Balla u shpreh se ata kanë qenë bashkë, edhe në kohën kur Meta ishte në qeveri me Partinë Socialiste.

“Në 2021-shin këta nuk ishin të gjithë bashkë? Të gjithë bashkë ishin. Saliu dhe Iliri bashkë kanë qenë gjithmonë, edhe kur ka qenë Iliri me ne. Nuk i është ndarë kurrë shpirti nga Saliu. Ajo që po ju thoja, Partia Socialiste e Shqipërisë ka një aleancë me njerëzit e thjeshtë dhe të zakonshëm të këtij vendi, që do të jetë përsëri boshti i aleancës sonë”, theksoi ai.

Në lidhje me zgjedhjet vendore të vitit të ardhshëm, Balla u shpreh se Partia Socialiste do të garojë e vetme.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×