English

Bardhi flet për hetimet e SPAK: Dy ministrat që do përfundojnë në burg pas Ahmetajt

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreu i Grupit Parlamentar Gazment Bardhi është shprehur se dy ministra të qeverisë Edi Rama do të arrestohen pas ish-ministrit Arben Ahmetaj.

- Advertisement -

Në një intervistë për emisionin “Now” në Euronews Albania, ai theksoi se hetimi për Ahmetajn nga SPAK ishte i thelluar.

“Dy ministra të Ramës do të arrestohen pas Ahmetajt. Në dosjen e ardhur në Kuvend për Ahmetajn, ka dhe zyrtarë të tjerë të lartë. Ne nuk kemi asnjë mjet për t’i ushtruar presion drejtësisë. Kam mbështetur në mënyrë të plotë prokurorët e SPAK. Hetimi për Ahmetajn ishte një hetim i thelluar”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?