Bardhi-Ramës në parlament: Na shpjego rezultatin e Tom Doshit në zgjedhje

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreu i zgjedhur i Grupit Parlamentar të PD-së Gazment Bardhi i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama për zgjedhjet e 14 majit.

Në fjalën e tij në Kuvend, ai i kërkoi të shpjegonte se si mori Tom Doshi, një rezultat të tillë në Shkodër, ndërsa shtoi se ky i fundit është i shpallur ‘non grata’.

“Shpjegove rezultatin historik të PS, por nuk na  shpjegove pak rezultatin e aletatit tënd Tom Doshi. Konkluzioni më domethënë i zgjedhjeve të 14 majit ishte ai i aleatit të Edi Ramës, Tom Doshi. Ai është thelbi i pushteti të Ramës. Një këmbë të pushtetit në Durrës ia ka garantuar Dako, një këmbë në Shkodër ia ka garantuar Doshi ‘non ngrata’ për të cilin nuk flet, po vjen këtu dhe në vend që të japë llogari për masakrën që bëri më 14 maj  po merret me opozitën. Duhet të vinte këtu”- tha ai.

- Advertisement -

LEXONI GJITHASHTU: 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Vdekja në paraburgim, Irani ndalon familjen e Aminit të pranojë çmimin e BE

Autoritetet në Iran ua kanë ndaluar familjarëve të Mahsa Aminit, vdekja e së cilës në paraburgim policor vitin e kaluar shkaktoi protesta gjithëkombëtare kundër...

Sky News: Vetua e SHBA ndaj rezolutës së OKB për armëpushim ngjall zemërim me Gaza

Nga Gaza në Bregun Perëndimor dhe shumë më gjerë, ekziston një zemërim kolektiv ndaj vetos së SHBA-së ndaj një rezolute të Këshillit të Sigurimit...

Ligjet me Inteligjencë Artificiale, Klosi: Super arritje, administrata bënte gabime

Sekretari i përgjithshëm i PS, Blendi Klosi shpjegoi në emisionin Review në Euronews Albania nismën e qeverisë për të përdorur Inteligjencën Artificiale për përafrimit...

TË FUNDIT

Vdekja në paraburgim, Irani ndalon familjen e Aminit të pranojë çmimin e BE

Autoritetet në Iran ua kanë ndaluar familjarëve të Mahsa Aminit, vdekja e së cilës në paraburgim policor vitin e kaluar shkaktoi protesta gjithëkombëtare kundër...

Sky News: Vetua e SHBA ndaj rezolutës së OKB për armëpushim ngjall zemërim me Gaza

Nga Gaza në Bregun Perëndimor dhe shumë më gjerë, ekziston një zemërim kolektiv ndaj vetos së SHBA-së ndaj një rezolute të Këshillit të Sigurimit...

Ligjet me Inteligjencë Artificiale, Klosi: Super arritje, administrata bënte gabime

Sekretari i përgjithshëm i PS, Blendi Klosi shpjegoi në emisionin Review në Euronews Albania nismën e qeverisë për të përdorur Inteligjencën Artificiale për përafrimit...

Turisti gjerman humbet rrugën në terrenin e vështirë në Dajt, shpëtohet nga policia

Policia e Tiranës ka mundur t’i vijë në ndihmë 1 turisti gjerman, i cili humbi rrugën, gjatë eksplorimit të natyrës, në Malin e Dajtit. Turisti...

Grabitja në Tiranë, policia jep detaje: Qëlluan ndaj efektivëve, RENEA në terren

Policia e Tiranës ka ndarë informacionin zyrtar për grabitjen me armë që ndodhi mbrëmjen e kësaj të shtune në një banesë në fshatin Prush. Policia...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×