English

Bardhi në SPAK për “Xibrakën”: Nuk bëj politike me këtë çështje

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazment Bardhi është thirrur sot në SPAK në cilësinë e personit që ka dijeni lidhur me denoncimin për Xibrakën dhe akuzat ndaj Olsi Ramës.

- Advertisement -

Bardhi ishte planifikuar që të paraqitej që më datë 15 maj në SPAK, për të dëshmuar në lidhje me rastin e mësipërm, por është shtyrë me kërkesë të vetë Bardhit për në 24 Maj, për shkak të një vizite zyrtare në Bundestag.

në një prononcim për mediat pasi doli nga SPAK, Bardhi u shpreh se e ka trajtuar këtë cështjë në rrugë institucionale dhe nuk ka bërë politikë me të.

“Sa kohë i jam drejtuar SPAK kam besim,  do të thotë se Kam besim tek SPAK. E nxis të veprojë në përputhje me ligjin dhe në mënyrë të paanshme dhe e pa ndikuar politikisht. sa kohë veprohet në përputhje me ligjin dhe në mënyrë të paanshme politikisht kam besim te drejtësia, e kam trajtuar në mënyrë institucionale. Nuk bëj politikë kur I drejtohem kësaj godine”, tha ai.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?